piątek, 14 czerwiec 2024

Firma Sony wprowadza na rynek dwa modele aparatów: ILCE-QX1 oraz DSC-QX30. Bezkorpusowce przeznaczone do wykonywania zdjęć przy użyciu podłączonego do nich smartfona.

Nowe modele aparatów Sony Smart-shot - i nowe zastosowanie wymiennych obiektywów.

Firma Sony rozwija serię produktów Smart-shot, łączących spontaniczność wykonywania zdjęć przy użyciu smartfona i łatwość ich udostępniania z wysoką jakością obrazu i twórczym potencjałem zaawansowanego aparatu.Sony-Alpha-QX1 4
Aparaty z tej serii łączą się ze smartfonem przez Wi-Fi. Wprowadzone aktualizacje oprogramowania modeli QX100 i QX101 oraz ulepszenia aplikacji PlayMemories Mobile przyspieszyły nawiązywanie łączności przez NFC. Znacznie krócej trwa łączenie z telefonami Xperia2.

Łatwą obsługę wszystkich modeli zapewnia bezpłatna aplikacja Sony PlayMemories Mobile w nowej wersji 5.0, przeznaczona na smartfony z systemem Android i iOS. Wprowadzone w niej zmiany objęły między innymi graficzny system obsługi. Teraz bez porównania łatwiej jest sterować aparatem i wykonywać zdjęcia jedną ręką. Użytkownik może też wyświetlić na ekranie telefonu siatkę linii pomocniczych, ułatwiających nadanie zdjęciom prawidłowej kompozycji. Kolejna nowość to wykorzystanie modułu GPS, który dodaje dane geolokalizacyjne do nowo zrobionych zdjęć przesyłanych do smartfona3. Migawkę aparatu można obecnie wyzwolić wprost z ekranu dotykowego, a automatyczne przesyłanie zdjęć do telefonu daje możliwość ich błyskawicznego udostępnienia.

ILCE-QX1
Model ILCE-QX1 to propozycja dla doświadczonych fotografów, którzy chcą używać posiadanych już obiektywów z mocowaniem typu E - szerokokątnych, do makrofotografii, teleobiektywów itp. - i dobierać je do planowanego ujęcia. Użytkownik może ponadto wybierać ustawienia ekspozycji, ostrości i trybu fotografowania.

Sony-Alpha-QX1 1

Sony-Alpha-QX1 5

Sony-Alpha-QX1 6

W aparacie zastosowano 20,1-megapikselową matrycę Exmor CMOS formatu APS-C. Rejestruje ona nieskazitelne, szczegółowe obrazy, uzyskiwane normalnie tylko przy użyciu znacznie większych aparatów. Pierwszorzędne znaczenie dla jakości obrazu ma również zaawansowany procesor Sony BIONZ X, który obecnie umożliwia ulepszoną, strefową redukcję szumów. Efekty jego działania - czyli minimalny poziom szumu - najlepiej widać na zdjęciach wykonanych w słabym i bardzo słabym oświetleniu, stanowiącym poważny problem dla aparatów z małymi przetwornikami obrazu.

Sony-Alpha-QX1 3

Duże wymiary przetwornika pozwalają ponadto na uzyskanie profesjonalnego efektu „bokeh”, czyli miękkiego rozmycia tła i innych nieostrych fragmentów obrazu, jakiego nie zapewni żaden smartfon.
Aparat ma szereg innych funkcji, które przydadzą się zarówno zaawansowanym, jak i początkującym fotografom. Należy do nich tryb „Lepsza automatyka”. Po jego włączeniu urządzenie rozpoznaje dziesiątki rodzajów scen - takich jak krajobrazy czy zdjęcia portretowe pod światło - i automatycznie dobiera ustawienia zapewniające optymalne rezultaty. W modelu QX1 pojawiło się też kilka cech dobrze znanych użytkownikom zaawansowanych modeli, ale niedostępnych dotąd w aparatach Smart-shot. Jedną z nich jest tryb zapisu zdjęć w plikach RAW, dających największe możliwości późniejszej obróbki obrazu. Kolejna nowość w serii QX to podnoszona lampa błyskowa, umożliwiająca doświetlanie portretów i wnętrz oraz fotografowanie nocą.

Sony-Alpha-QX1 2

Razem z modelem QX1 w ofercie pojawi się wykonana ze skóry ekologicznej, brązowa torba z paskiem LCS-QXA. Można ją nosić na ramieniu lub na pasku od spodni, w obu przypadkach uzyskując skuteczną ochronę aparatu.


DSC-QX30
Prawdziwą piętą achillesową aparatów w smartfonie jest zoom. Próba wykonania zdjęcia w zbliżeniu na ogół kończy się uzyskaniem ziarnistej fotografii, zamazanej wskutek poruszenia aparatu. Aparat Smart-shot DSC-QX30 zapewnia w takiej sytuacji czysty i wyraźny obraz: jest wyposażony w obiektyw z 30-krotnym zoomem optycznym i stabilizator obrazu Optical SteadyShot.


Cyber-shot-DSC-QX30 1Użytkownik może bezstopniowo regulować ogniskową w zakresie od 24 mm4 przy najszerszym kącie do 720 mm. Uzyskiwane zbliżenie jest tak duże, że pozwala szczegółowo pokazać na zdjęciach osoby znajdujące się w odległości 40 m. W razie potrzeby można jeszcze skorzystać z funkcji Clear Image Zoom - i zwiększyć zbliżenie do 60x bez obniżenia liczby pikseli.
Cyber-shot-DSC-QX30 2Zalety nowego aparatu nie ograniczają się do bardzo mocnego zoomu. Użytkownik ma również do dyspozycji system AF z funkcją śledzenia ostrości oraz tryb zdjęć seryjnych, który pozwala utrwalać szybkie akcje na sekwencji ostrych fotografii wykonywanych w tempie do 10 kl./s. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku aparat nagra także piękny, płynny film Full HD 60p5.

Cyber-shot-DSC-QX30 3Cyber-shot-DSC-QX30 4

Oba nowe modele Smart-shot współpracują z pilotami Sony z funkcją podglądu na żywo: RM-LVR16 i RM-LVR2V7, 8. Oba te piloty są przeznaczone do noszenia na przegubie dłoni. Umożliwiają podgląd obrazu z maksymalnie pięciu podłączonych aparatów i kamer, dzięki czemu pozwalają nagrywać obraz w różnych ujęciach.

Nowe odmiany kolorystyczne modelu DSC-QX10
Model QX10, oferowany dotąd w wersji białej i czarnej, będzie teraz dostępny w dwóch nowych odmianach dostosowanych do wzornictwa współczesnych smartfonów: różowej i w kolorze miedzi.

Cyber-shot-DSC-QX10 0
Zestaw ADP-FSK1
Mimo że aparatów Sony Smart-shot z powodzeniem można używać bez żadnych dodatkowych akcesoriów, sprzedawany oddzielnie zestaw ADP-FSK1 zasadniczo rozszerza zakres ich potencjalnych zastosowań. W skład tego zestawu wchodzi regulator nachylenia i uchwyt. Dzięki nim z łatwością można wykonywać zdjęcia tuż znad ziemi i z dużej wysokości, jak również autoportrety.

Aparaty Smart-shot QX1 i QX30 oraz nowe odmiany kolorystyczne modelu QX10 można już rezerwować za pośrednictwem witryny www.sony.pl. Ich sprzedaż w Europie rozpocznie się DATE 2014.

Cyber-shot-DSC-QX10 01
1. DSC-QX100, DSC-QX10
2. Szczegółowe informacje o zgodności z telefonami Xperia podano na stronie www.sony.pl
3. Dane geolokalizacyjne nie są dodawane do obrazów zapisywanych w aparacie
4. W przeliczeniu na format 35 mm (współczynnik kształtu 4:3)
5. Nagrywanie filmów, zdjęcia seryjne i użycie niektórych trybów fotografowania możliwe są po zainstalowaniu w aparacie karty pamięci.
6. Z oprogramowaniem w wersji 2.0 lub nowszej
7. Dostarczany z HDR-AZ1VR, HDR-AZ1VB i HDR-AZ1VW
8. Piloty nie należą do wyposażenia aparatu

 

 

Firma Samsung Electronics poinformowała, że w październiku bedzie dostępny w sieci e-commerce i u operatorów nowy produkt o nazwie Samsung Gear S, czyli urządzenie następnej generacji, które przenosi możliwości smartfonów na nadgarstek. Nowy Samsung Gear S to inteligentny zegarek z łącznością 3G i innymi funkcjami, które spełniają rosnące potrzeby konsumentów.

Samsung prowadzi tę ekscytującą i dynamicznie rozwijającą się kategorię gadżetów ku ciągłym innowacjom, powiedział JK Shin, dyrektor generalny i szef działu IT & Mobile Communication w firmie Samsung Electronics. Samsung Gear S przedefiniowuje ideę inteligentnych gadżetów i kulturę komunikacji mobilnej. Pozwoli on konsumentom na prowadzenie życia z ciągłą łącznością, w każdym miejscu i czasie.

samsung-gear-s-blue-black-2

samsung-gear-s-blue-black-1

samsung-gear-s-blue-black-4

Zaprojektowany w połączeniu z eleganckim, zakrzywionym wyświetlaczem Super AMOLED i elastyczną opaską, Samsung Gear S wygodnie mieści się na nadgarstku użytkownika. Dzięki łączności 3G Samsung Gear S oferuje nowe możliwości i zapewnia konsumentom swobodę życia w ruchu.

Wiodący w branży, zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED

Samsung Gear S zapewnia większą atrakcyjność i prosty w użyciu interfejs użytkownika, dzięki 2-calowemu, zakrzywionemu wyświetlaczowi Super AMOLED. Pozwala on użytkownikom czytać wiadomości i powiadomienia przy użyciu takich funkcji jak widok rozmowy czy zmniejszona czcionka. Elegancka, zakrzywiona konstrukcja urządzenia Samsung Gear S doskonale dopasowuje się do konturów nadgarstka, a opcje dostosowywania ekranu i wymienne paski pozwalają użytkownikom w jeszcze większym stopniu dostosować go do swoich upodobań i gustu.

samsung-gear-s-pure-white-2

samsung-gear-s-pure-white-1

samsung-gear-s-pure-white-4

Prawdziwa łączność

Samsung Gear S rozszerza możliwości komunikacji dzięki funkcjom połączeń 3G, Bluetooth i WiFi, co pozwala użytkownikom bezproblemowo uzyskiwać powiadomienia z sieci społecznościowych, kalendarzy i aplikacji, nawet kiedy nie mają przy sobie telefonu. Umożliwia to natychmiastowe odpowiadanie na przychodzące wiadomości dzięki wykorzystaniu klawiatury ekranowej lub rozbudowanej funkcji S Voice, dzięki czemu zadania można realizować bezzwłocznie. Co więcej, dzięki Samsung Gear S można wykonywać i odbierać połączenia bezpośrednio z nadgarstka lub przekazywać połączenia na smartfony.

Samsung Gear S pozwala konsumentom kontrolować sposób łączenia się, przełączać między łącznością 3G i Bluetooth oraz automatycznie synchronizować informacje po połączeniu ze smartfonem.

samsung-circle-black-4asamsung-circle-black-5a

samsung-circle-white-2asamsung-circle-blue-black-6a

Rozbudowane funkcje i aplikacje

Samsung Gear S zapewnia łatwy dostęp do ważnych informacji dzięki przydatnym widżetom i połączonym ekranom powiadomień. Do jego wszechstronnych funkcji można zaliczyć pieszą nawigację w systemie HERE, 24-godzinną usługę wiadomości i informacji z The Financial Times ‘fastFT’, współpracę z zaawansowaną technologią odczytu firmy Spritz oraz możliwość wyświetlania ważnych powiadomień z sieci społecznościowych i odpowiadania na nie za pośrednictwem serwisu Facebook. Wspólnie funkcje te pozwalają użytkownikom pracować w podróży.

Samsung Gear S jest również doskonałym towarzyszem w dziedzinie zdrowia i fitness, gdyż wyposażono go w liczne rozbudowane czujniki, wbudowany odbiornik GPS oraz funkcje S Health. Co więcej, aplikacje takie jak Nike+ Running pozwalają użytkownikom monitorować swój bieg i motywować się do większego wysiłku bez konieczności noszenia smartfonów.

Wraz z urządzeniem Samsung Gear S zaprezentowano urządzenie Samsung Gear Circle. Po połączeniu ze smartfonem użytkownicy mogą w prosty sposób odbierać połączenia, słuchać muzyki i wydawać polecenia głosowe za pomocą połączenia Bluetooth. Samsung Gear Circle wyposażono w zamek magnetyczny, który zamyka się wokół szyi użytkownika, gdy urządzenie nie jest używane oraz w funkcję wibracji, informującą o nadchodzących połączeniach i powiadomieniach.

Samsung Gear S – specyfikacja techniczna   

Sieć

900/2100 lub 850/1900 (3G)

900/1800 lub 850/1900 (2G)

Wyświetlacz

2,0” Super AMOLED (360 x 480)

Procesor aplikacji

1,0 GHz, dwurdzeniowy

System operacyjny

Platforma Tizen based wearable

Audio

Kodeki: MP3/AAC/AAC+/eAAC+

Formaty: MP3, M4A, WMA, AAC, OGG

Funkcje

Łączność:

  • 2G, 3G, Bluetooth
  • Kontakty, powiadomienia, wiadomości, e-mail, klawiatura QWERTY

Zdrowie i fitness:

  • S Health, Nike+ Running

Informacje:

  • Harmonogram, wiadomości, nawigacja, pogoda

Multimedia:

  • Odtwarzacz muzyki, galeria

Inne:

  • S Voice, Find My Device, tryb oszczędzania energii

Certyfikat IP67 i wodoodporność

Usługi Samsung

Aplikacje Samsung Gear

Łączność

WiFi: 802.11 b/g/n, A-GPS/Glonass

Bluetooth®: 4.1

USB: USB 2.0

Czujniki

Akcelerometr, żyroskop, kompas, czujnik rytmu serca, oświetlenie, UV, barometr

Pamięć

RAM: 512MB 

Zapis: 4 GB pamięci wewnętrznej

Wymiary

39,8 x 58,3 x 12,5T

Bateria

300 mAh Li-ion

Typowy czas użytkowania: 2 dni

 

Samsung Gear Circle – specyfikacja techniczna

Głośnik

Dynamiczny 12ϕ

Mikrofon

Pojedynczy MEMS

Kodek:

SBC, apt-X, Samsung HD


  1. dodatkowe

Smart Magnetic Clasp Control, powiadomienia głosowe, Sound Alive

Łączność

Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 3.0

Profil BT: HSP / HFP / A2DP / AVRCP

Połączenie wielopunktowe: DO 8 połączeń BT, 2 urządzenia BT jednocześnie

Złącze: Micro USB (tylko ładowanie)

Czujnik

Czujnik magnetyczny (Hall IC), czujnik dotyku

Bateria

180 mAh Li-ion (oczekiwanie 300h / rozmowy 11h / zabawa 9h)

 gear-s-running

 

 

Firma Samsung Electronics Co., Ltd, zaprezentowała Samsung Z, czyli pierwszy smartfon działający na platformie Tizen, który będzie dostępny w otwartej sprzedaży. Urządzeniu można przyjrzeć się z bliska 3 czerwca, podczas konferencji Tizen Developer Conference odbywającej się w San Francisco.

Samsung Z to nie tylko niezrównana jakość i najnowsze technologie, do jakich koncern zdążył już przyzwyczaić w swoich najnowszych modelach smartfonów, ale także innowacyjna platforma Tizen, zapewniająca szybkie i wydajne działanie oprogramowania. Wszystko to w połączeniu z wyświetlaczem HD Super AMOLED o przekątnej 4,8” i czterordzeniowym procesorem 2,3 GHz sprawia, że Samsung Z to doskonały wybór dla użytkowników, którzy poszukują wydajnego i lekkiego smartfona z nieszablonowymi rozwiązaniami.

Ambicją firmy Samsung jest ciągłe dostarczanie nowych bodźców użytkownikom rozwiązań mobilnych. Cel ten realizujemy tworząc innowacje, które nie tylko mają wymiar osobisty a jednocześnie trafiają w indywidualne potrzeby użytkowników – mówi DJ Lee, dyrektor biura globalnej sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics - Samsung Z umiejętnie wykorzystuje moc i elastyczność platformy Tizen, dzięki czemu jego użytkownicy mogą jeszcze szybciej przeglądać Internet i sprawniej korzystać z aplikacji.

samsung-z-gold-dynamic

Szybki i wydajny

Platforma Tizen zapewnia szybkie i optymalne działanie, między innymi dzięki sprawniejszemu zarządzaniu pamięcią. Wyposażony w tę platformę Samsung Z charakteryzuje się krótszym czasem uruchomienia i natychmiastową gotowością do jednoczesnej realizacji wielu różnych zadań. Urządzenie doskonale radzi sobie z grafiką 2D i 3D, zapewnia płynne przewijanie ekranu i udoskonalone renderowanie stron WWW. Użytkownicy z pewnością docenią także wbudowany czytnik linii papilarnych, zapewniający bezpieczeństwo i ochronę prywatności.

Ciekawą nowością jest energooszczędny tryb Ultra Power SavingMode, opracowany z myślą o sytuacjach awaryjnych, zapewniający działanie smartfona nawet przy minimalnym poziomie naładowania baterii.

s-image-sm-z910f-combination-black-dynamic

Trzy – dwa – jeden – smart!

W smartfonie Samsung Z uwagę zwraca interesujący układ graficzny pulpitu i aplikacji, zapewniający łatwy dostęp do ulubionych funkcji i programów. Dobierając odpowiednie ustawienia w narzędziach Dynamic Box i Color Theme użytkownik może łatwo spersonalizować urządzenie zgodnie ze swoimi preferencjami.

Również na zewnątrz Samsung Z wygląda zupełnie inaczej od poprzedników. Jego smukła, geometryczna forma o wyrafinowanych liniach nadaje mu wyrazisty wygląd, choć nie odżegnuje się od rozpoznawalnej stylistyki urządzeń Samsung. Nowy smartfon będzie dostępny w dwóch eleganckich kolorach: czarnym i złotym.

Urządzenie trafi do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku, najpierw w Rosji, a następnie w innych krajach. Z okazji premiery Samsung Z, jego użytkownicy będą mieli możliwość pobrania dodatkowych aplikacji w sklepie Tizen Store. Aby uświetnić wejście na rynek pierwszego na świecie smartfona z platformą Tizen i zachęcić szersze rzesze programistów do tworzenia kompatybilnych z nią rozwiązań, sklep Tizen Store przygotował dla wszystkich programistów specjalny, trwający cały rok program promocji. Mając na uwadze zbliżającą się premierę urządzenia, Samsung planuje także zorganizować konkursy dla twórców aplikacji Tizen w Rosji i krajach WNP, aby jeszcze bardziej wzbogacić ekosystem platformy.

Samsung Z – specyfikacja techniczna:

Sieć 

LTE kat. 4 (150/50Mbps)

Wyświetlacz

4,8” HD Super AMOLED (1280 x 720)

Procesor aplikacji 

2,3 GHz, czterordzeniowy

System operacyjny

Tizen 2.2.1

Aparat

8 MP (tył), 2,1 MP (przód)

Video

Kodeki video: H.263, H.264(AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8

Formaty video: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV

Audio

Kodeki audio: MP3, AMR-NB/WB, AAC/ AAC+/ eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC

Formaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Funkcje aparatu

Mini mode, Quick Shot, Best Photo, Drama, Panorama, Dual Camera

Funkcje dodatkowe

Tryb oszczędzania energii Ultra Power Saving Mode

Program przyspieszający pobieranie Download Booster

S Health 3.0

Personalizacja kolorystyki

Czytnik linii papilarnych

Łączność

WiFi: 802.11 a/b/g/n HT40, MIMO(2x2)

GPS / GLONAS

Bluetooth®: 4.0 BLE

USB: USB 2.0, NFC, IR Remote

Czujniki

Akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, kompas, barometr, czujnik Halla, czujnik światła otoczenia RGB, skaner linii papilarnych, pulsometr

Pamięć

RAM: 2GB

Pamięć wewnętrzna: 16GB, gniazdo kart microSD (do 64 GB)

Wymiary

138,2 x 69,8 x 8,5 mm, 136 g

Bateria

2600 mAh

*Producent zastrzega, że wszelkie funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produkcie, dotyczące m.in. jego zalet, stylistyki, cen, komponentów, parametrów, dostępności i możliwości mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

Tizen Developer Conference 2014
Tizen Developer Conference to konferencja organizowana raz w roku przez tzw. Techniczną Grupę Sterującą Tizen (Tizen Technical Steering Group). W konferencji uczestniczą tysiące programistów z całego świata. Tematyka konferencji obejmuje m.in. urządzenia dostępne w otwartej sprzedaży, profile urządzeń, aktualizacje platformy i znaczące zmiany w ekosystemie platformy. Tegoroczna konferencja odbędzie się w hotelu Hilton San Francisco Union Square w dniach 2-4 czerwca. 

 

 

Samsung wprowadza na rynek Galaxy K Zoom - to połączenie aparatu kompaktowego o dużych możliwościach i zaawansowanego smartfonu. Zdjęcia i filmy Full HD (60 kl./s) rejestruje 20,7-megowa matryca BSI CMOS o przekątnej 1/2,3 cala i sprzężona z 10-krotnym, stabilizowanym zoomem optycznym, który oferuje zakres 24-240 mm dla odpowiednika pełnej klatki. Płynność i szybkość działania zapewni 6-rdzeniowy procesor Exynos 5 Hexa (4x1,3 GHz i 2x1,7 GHz) i 2 GB pamięci RAM.Tył aparatu do złudzenia przypomina smartfony Samsunga. Obsługiwany przez system Android 4.4.2 KitKat, nowy Galaxy K Zoom ma 4,8-calowy dotykowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości HD (720p). Posiada ksenonową lampę błyskową i 2-megapiselową kamerę do wideorozmów. W aparacie zastosowano łączność 3G i LTE, a także 8 GB wbudowanej pamięci.  

1

2

3

 

1b

 

 

4a

 

www.samsung.com

 

 

Nokia_N8_---080

Dzisiaj rusza przedsprzedaż Nokia N8 - najbardziej zaawansowanego smartfonu fińskiej firmy. Urządzenie wyróżniają najwyższej jakości funkcje multimedialne, w tym aparat o rozdzielczości 12 milionów pikseli z możliwością nagrywania HD i wyjściem HDMI, zintegrowana telewizja internetowa, darmowa nawigacja i najnowsze oprogramowanie Symbian^3. Szacowana cena detaliczna Nokia N8 na polskim rynku wynosić będzie …

Dwa nowe modele z rodziny X i debiut Nokia N8 na rynku azjatyckim

Nokia_X6_---080Na dziesiątej już imprezie z cyklu Nokia Connection, zorganizowanej w tym roku w Singapurze, firma Nokia zaprezentowała dwa nowe urządzenia: Nokia X5 oraz Nokia X6 8GB. Ponadto po raz pierwszy w tym regionie przedstawiła mediom, partnerom biznesowym oraz analitykom najnowszy smartfon - model Nokia N8. …

HTC-Wildfire_3Vs------080HTC Corporation zaprezentował HTC Wildfire™, nowy telefon z system Android i innowacyjnym rozwiązaniem do obsługi najpopularniejszych serwisów społecznościowych. W HTC Wildfire, podobnie jak we wcześniej wprowadzonym na rynek HTC Desire, zastosowano innowacyjny interfejs HTC Sense. …