niedziela, 14 lipiec 2024

Firma Samsung Electronics Co., Ltd, zaprezentowała Samsung Z, czyli pierwszy smartfon działający na platformie Tizen, który będzie dostępny w otwartej sprzedaży. Urządzeniu można przyjrzeć się z bliska 3 czerwca, podczas konferencji Tizen Developer Conference odbywającej się w San Francisco.

Samsung Z to nie tylko niezrównana jakość i najnowsze technologie, do jakich koncern zdążył już przyzwyczaić w swoich najnowszych modelach smartfonów, ale także innowacyjna platforma Tizen, zapewniająca szybkie i wydajne działanie oprogramowania. Wszystko to w połączeniu z wyświetlaczem HD Super AMOLED o przekątnej 4,8” i czterordzeniowym procesorem 2,3 GHz sprawia, że Samsung Z to doskonały wybór dla użytkowników, którzy poszukują wydajnego i lekkiego smartfona z nieszablonowymi rozwiązaniami.

Ambicją firmy Samsung jest ciągłe dostarczanie nowych bodźców użytkownikom rozwiązań mobilnych. Cel ten realizujemy tworząc innowacje, które nie tylko mają wymiar osobisty a jednocześnie trafiają w indywidualne potrzeby użytkowników – mówi DJ Lee, dyrektor biura globalnej sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics - Samsung Z umiejętnie wykorzystuje moc i elastyczność platformy Tizen, dzięki czemu jego użytkownicy mogą jeszcze szybciej przeglądać Internet i sprawniej korzystać z aplikacji.

samsung-z-gold-dynamic

Szybki i wydajny

Platforma Tizen zapewnia szybkie i optymalne działanie, między innymi dzięki sprawniejszemu zarządzaniu pamięcią. Wyposażony w tę platformę Samsung Z charakteryzuje się krótszym czasem uruchomienia i natychmiastową gotowością do jednoczesnej realizacji wielu różnych zadań. Urządzenie doskonale radzi sobie z grafiką 2D i 3D, zapewnia płynne przewijanie ekranu i udoskonalone renderowanie stron WWW. Użytkownicy z pewnością docenią także wbudowany czytnik linii papilarnych, zapewniający bezpieczeństwo i ochronę prywatności.

Ciekawą nowością jest energooszczędny tryb Ultra Power SavingMode, opracowany z myślą o sytuacjach awaryjnych, zapewniający działanie smartfona nawet przy minimalnym poziomie naładowania baterii.

s-image-sm-z910f-combination-black-dynamic

Trzy – dwa – jeden – smart!

W smartfonie Samsung Z uwagę zwraca interesujący układ graficzny pulpitu i aplikacji, zapewniający łatwy dostęp do ulubionych funkcji i programów. Dobierając odpowiednie ustawienia w narzędziach Dynamic Box i Color Theme użytkownik może łatwo spersonalizować urządzenie zgodnie ze swoimi preferencjami.

Również na zewnątrz Samsung Z wygląda zupełnie inaczej od poprzedników. Jego smukła, geometryczna forma o wyrafinowanych liniach nadaje mu wyrazisty wygląd, choć nie odżegnuje się od rozpoznawalnej stylistyki urządzeń Samsung. Nowy smartfon będzie dostępny w dwóch eleganckich kolorach: czarnym i złotym.

Urządzenie trafi do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku, najpierw w Rosji, a następnie w innych krajach. Z okazji premiery Samsung Z, jego użytkownicy będą mieli możliwość pobrania dodatkowych aplikacji w sklepie Tizen Store. Aby uświetnić wejście na rynek pierwszego na świecie smartfona z platformą Tizen i zachęcić szersze rzesze programistów do tworzenia kompatybilnych z nią rozwiązań, sklep Tizen Store przygotował dla wszystkich programistów specjalny, trwający cały rok program promocji. Mając na uwadze zbliżającą się premierę urządzenia, Samsung planuje także zorganizować konkursy dla twórców aplikacji Tizen w Rosji i krajach WNP, aby jeszcze bardziej wzbogacić ekosystem platformy.

Samsung Z – specyfikacja techniczna:

Sieć 

LTE kat. 4 (150/50Mbps)

Wyświetlacz

4,8” HD Super AMOLED (1280 x 720)

Procesor aplikacji 

2,3 GHz, czterordzeniowy

System operacyjny

Tizen 2.2.1

Aparat

8 MP (tył), 2,1 MP (przód)

Video

Kodeki video: H.263, H.264(AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8

Formaty video: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV

Audio

Kodeki audio: MP3, AMR-NB/WB, AAC/ AAC+/ eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC

Formaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Funkcje aparatu

Mini mode, Quick Shot, Best Photo, Drama, Panorama, Dual Camera

Funkcje dodatkowe

Tryb oszczędzania energii Ultra Power Saving Mode

Program przyspieszający pobieranie Download Booster

S Health 3.0

Personalizacja kolorystyki

Czytnik linii papilarnych

Łączność

WiFi: 802.11 a/b/g/n HT40, MIMO(2x2)

GPS / GLONAS

Bluetooth®: 4.0 BLE

USB: USB 2.0, NFC, IR Remote

Czujniki

Akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, kompas, barometr, czujnik Halla, czujnik światła otoczenia RGB, skaner linii papilarnych, pulsometr

Pamięć

RAM: 2GB

Pamięć wewnętrzna: 16GB, gniazdo kart microSD (do 64 GB)

Wymiary

138,2 x 69,8 x 8,5 mm, 136 g

Bateria

2600 mAh

*Producent zastrzega, że wszelkie funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produkcie, dotyczące m.in. jego zalet, stylistyki, cen, komponentów, parametrów, dostępności i możliwości mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

Tizen Developer Conference 2014
Tizen Developer Conference to konferencja organizowana raz w roku przez tzw. Techniczną Grupę Sterującą Tizen (Tizen Technical Steering Group). W konferencji uczestniczą tysiące programistów z całego świata. Tematyka konferencji obejmuje m.in. urządzenia dostępne w otwartej sprzedaży, profile urządzeń, aktualizacje platformy i znaczące zmiany w ekosystemie platformy. Tegoroczna konferencja odbędzie się w hotelu Hilton San Francisco Union Square w dniach 2-4 czerwca.