środa, 24 lipiec 2024

Firma BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy monitor przeznaczony dla edytorów fotografii i filmów – 27 calowy model SW271C. Monitor ma 27 calową matową matrycę IPS 4K (3840x2160) kontrastem 1000:1 (20 mln:1 DCR) i jasnością 300 nitów (cd/m2) oraz obsługą HDR (High Dynamic Range) zgodnie ze specyfikacją HDR10 i HLG 100% zgodnością sRGB/Rec. 709, 99% z Adobe RGB i 90% z dużo szerszym standardem DCI-P3. Każdy egzemplarz monitora jest fabrycznie kalibrowany pod względem wierności odwzorowania kolorów – użytkownik otrzymuje raport z tej kalibracji. Monitor posiada również certyfikaty Calman Verified i Pantone Validated.

BenQ SW271C

Sprzętowa kalibracja i 16 bit 3D LUT, Delta ≤ 2
16 bitowa tablica kolorów (LUT – Look Up Table), dołączone oprogramowanie kalibracyjne Palette Master Element i zewnętrzny kolorymetr np. X-Rite czy Datacolor Spyder (trzeba go dokupić) pozwalają na sprzętową kalibrację monitora i prawidłowe wyświetlanie kolorów obrazu ze średnią odchyłką Delta poniżej 2. Do kalibracji można wykorzystywać także oprogramowanie firm trzecich: CalMAN i LightSpace.

BenQ Uniformity Technology – jednolite kolory na całym ekranie
BenQ Uniformity Technology to system precyzyjnego strojenia barw i jasności setek oddzielnych pól na całym ekranie zapewniający jednolite odwzorowanie barw na całej powierzchni ekranu.

Hotkey Hotkey Puck G2
Hotkey Puck G2 to nowy szybki przełącznik funkcji monitora - ma on pięć klawiszy i pokrętło. Zaprojektowano go tak by uprościć nawigowanie po ekranowym menu monitora (OSD) oraz szybką zmianę trybu pracy monitora. Trzem klawiszom użytkownik może przypisać funkcje, z których najczęściej korzysta zwiększając efektywność i wygodę pracy.

BenQ SW271C-1

BenQ SW271C
GamutDuo i sprzętowy tryb czarno-biały
Naciśnięcie jednego z przycisków pilota (Hotkey Puck) przełączy monitor w tryb czarno-biały, pozwalając ocenić potencjał zdjęcia bez używania dodatkowego oprogramowania.

Funkcja GamutDuo w połączeniu z funkcją PbP (Picture by Picture) pozwala podzielić ekran na dwie części i wyświetlać na nich obraz z dwóch zewnętrznych źródeł (komputerów) w dwóch różnych paletach barw dla porównania różnic – np. Adobe RGB i sRGB.

Paper Color Sync – symulacja wydruku na ekranie
Oprogramowanie BenQ Paper Color Sync umożliwia symulację na ekranie monitora wydruku z uwzględnieniem ustawień wybranej drukarki i rodzaju papieru. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko papier i atrament, ale i cenny czas, szczególnie gdy wydruki wykonywane są przez firmy trzecie.

Dla edytorów wideo
SW271C wyświetla materiały filmowe 24P/25P/30P w oryginalnym rytmie (bez zmniejszania szybkości kl./s), co mogłoby zakłócać wygląd źródłowego materiału wideo. Monitor obsługuje także urządzenia konwertujące sygnał SDI na HDM dzięki czemu edytorzy wideo mogą podłączać swoje urządzenia SDI bezpośrednio do monitora i uzyskiwać stabilną transmisję sygnału bez kompresji oraz najwyższej jakości obraz wideo.

BenQ SW271C-2

Kaptur w komplecie
W komplecie z monitorem użytkownik otrzymuje kaptur – osłonę ekranu przed padającym oświetleniem bocznym. Kaptur można zainstalować na ekranie wykorzystywanym zarówno w pozycji poziomej (landscape) jak i pionowej (portrait) co dodatkowo zwiększa komfort pracy.

Dystrybutorami monitorów są
AB S.A.,
Action S.A.,
ALSO Polska,
ED System Polska Sp. z o.o.
BenQ SW271C dostępny będzie w Polsce pod koniec marca w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 6829 zł.

Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

 

 

 

Cinema21_9-Platinum_product-2-----080W Berlinie na targach IFA Philips zaprezentował pierwszy telewizor w formacie Cinema 21 (21:9) o przekątnej 58 cali (147 cm). Telewizor przeznaczony jest przede wszystkim - z racji proporcji obrazu - dla miłośników kina. Podobnie jak telewizory …

iiyama-e2410hds----080E2410HDS to 24-calowy panel panoramiczny iiyama z serii ECO. Monitor cechuje bardzo niskie typowe zużycie prądu, które można zredukować jeszcze bardziej poprzez włączenie trybu ECO. Monitor iiyama E2410HDS wyświetla obraz z rozdzielczością natywną Full HD 1920 x 1080. Doskonałą reprodukcję kolorów zapewnia bardzo wysoki poziom kontrastu (20 000:1 ACR). Szybki czas reakcji (2 ms) gwarantuje stabilny obraz w czasie oglądania filmów i grania. Model E2410HDS wyposażony jest w cyfrowe wejścia DVI i HDMI …

iiyama_P1705S---080P1705S to nowy panel iiyama ze specjalną powłoką ze wzmacnianego szkła chroniącą matrycę. To produkt stworzony z myślą o zastosowaniu w szkołach, budynkach użyteczności publicznej i przemyśle, czyli wszędzie tam, gdzie ryzyko uszkodzenia matrycy jest większe niż normalnie. Monitor iiyama P1705S ma doskonały czas reakcji, który wynosi 5 ms i poziom kontrastu wynoszący 1000:1. Dzięki tym wartościom panel ten sprawdzi się więc również jako wyświetlacz do …

 prolite-E2208HDd-----080iiyama E2208HDD to nowy monitor o przekątnej 22”. Urządzenie jest wyposażone w tryb ECO. Dzięki tej funkcji zmniejszony zostaje pobór energii i przedłużona żywotność lamp służących do podświetlania panela.
Monitor wyświetla obraz z rozdzielczością natywną Full HD 1920 x 1080 (format obrazu 16:9). Doskonałą reprodukcję kolorów …

 

ProLite-B2209HDS----080iiyama B2209HDS to propozycja dla użytkowników, potrzebujących komfortowego rozwiązania zarówno do pracy, jak i multimediów. Monitor ten wyposażono w szeroki wachlarz regulacji położenia ekranu. iiyama B2209HDS posiada stopkę z regulacją wysokości w zakresie 110 mm. Panel można przesuwać o 170° w prawo i w lewo oraz obrócić o 90° w pionie do pozycji PIVOT (jest to funkcja, która umożliwia fizyczne obrócenie ekranu o 90 stopni z trybu "pejzaż" na tryb …

LH8-M40BB_kendo-----080Funai wprowadza nowy model telewizora LCD, który ma na celu sprostać wymaganiom obecnych użytkowników. Model LH8-M40BB to połączenie nowoczesnej technologii i  tradycyjnych zasad Funai dotyczących klasycznego i eleganckiego wyglądu, dbałości o najwyższą jakość materiałów, funkcjonalności i łatwości obsługi. Ten nowy 40-calowy telewizor jest wyposażony we wszystkie istotne elementy - 3 wejścia HDMI, wejścia PC, CI, Scart, S-Video oraz komponentowe. …