piątek, 14 czerwiec 2024
DIGITAL VISION 10/2010
To wielki dzień – z myślą o Was drodzy Czytelnicy obniżyliśmy cenę naszego miesięcznika. Kto kupi, powinien znaleźć w środku użyteczną zakładkę, a kto zaprenumeruje, dodatkowo będzie miał szansę wygrać naprawdę dobry program do edycji wideo – Sony Vegas Movie Studio HD Platinum lub jedną z książek poświęconych sztuce filmowej.
Najnowszy numer Digital Vision 10/2010  » już w sprzedaży »
Digital Vision 8/2010W najnowszym numerze m.in.:
  • Inteligentny samochód Intela i interaktywne wyspy, Pora na tablet PENTAGRAM,
  • Lustrzanka czy kompakt, Freestylowa fotografia
  • Bitwa pod Grunwaldem według Tomasza Bagińskiego, Jak hity z satelity trafiły pod strzechy, Montaż nie tylko dla profesjonalistów,
  • Nokia N8 z 12 milionami pikseli, Samsung Bada na fali,
  • Muzyka w kolorzedla każdego, Wszechstronny towarzysz podróży – Blow GPS50Ybt z kamerą cofania, Zamiast płyty DVD – odtwarzacz Seagate FreeAgent Theater+
  • Urządzenia wielofunkcyjne Hewlett-Packard, Premiery Konica Minolta na targach IPEX 2010, Nowe domowe Epsony,
  • Jesienne plany Nintendo, NVIDIA – Ostatni władca wiatru,
  • Zdjęcia na stos! i wiele innych.
Najnowszy numer Digital Vision 8/2010 już w sprzedaży. (digital-vision.pl)

Zobacz większe!W najnowszym numerze „Digital Vision" przyglądamy się bliżej technologii Blu-ray i runkowym nowościom wśród odtwarzaczy, które nie dość, że jeszcze nie zdobyły rynku, to już muszą sprostać nowemu wyzwaniu, jakim jest zdolność odtawarzania filmów 3D. 
Mateusz Rakowicz opowie o  roli storyboardzisty. Przedstawiamy też kolejne modele rozrastającej się oferty dysków przenośnych i testujemy dwa telefony: SE Satio i HTC Legend.  Wybraliśmy też kilka, naszym zdaniem, eleganckich kompaktów i postanowiliśmy sprawdzić, czy wygląd idzie w parze z możliwościami. 
Z najnowszych modeli przetestowaliśmy Sony Cyber-shota DCS-HX5V, a pod hasłem
O! Co za szkło! przedstawiamy rybie oko Nikona.
Pora też dokończyć czyszczenie matrycy cyfrowej lutsrzanki, które rozpoczęliśmy miesiąc temu. Tym razem usuwamy bardziej oporny bród.

Najnowszy numer Digital Vision 7/2010 już w sprzedaży.

DIGITAL VISION 6/2010

Z myślą o wakacjach

Nadchodzące lato to czas urlopów, wakacyjnych wyjazdów w plener, odkrywania nowych miejsc. Nie dla wszystkich jednak będzie to czas wypoczynku. W doświadczonych powodziami rejonach Polski będzie to czas odbudowy zniszczeń i wytężonej pracy. Każdy może w tym pomóc, choćby przez nierezygnowanie z odwiedzania województw i gmin dotkniętych powodziami. Apelował o to choćby burmistrz Sandomierza, namawiając: „Odwiedzajcie nasze miasto”. Pieniądze, które tam wydamy, zasilą przecież lokalne, samorządowe budżety. Ruch turystyczny dla wielu mieszkańców jest źródłem utrzymania.
Przedwakacyjny sezon to także okres wzmożonych zakupów, związanych z letnimi eskapadami. My przygotowaliśmy dla Państwa szereg porad, które powinny pomóc w wyborze aparatu, kamery czy GPSa. Nasi doświadczeni autorzy dzielą się wiedzą i podpowiadają, na co zwracać uwagę i czym się kierować wybierając sprzęt, który właśnie teraz – z myślą o wakacjach, będziemy kupować.

Najnowszy numer "Digital Vision 6/2010" już w sprzedaży. …

DIGITAL VISION 5/2000

Z myślą o ekologii

Wiosna, maj, zielono dookoła – postanowiliśmy więc przyjrzeć się bliżej ekologicznym akcentom w branży elektroniki użytkowej. Wymogi prawne, potrzeby wizerunkowe producentów i tak zwane lobby ekologiczne w postaci rozmaitych organizacji i inicjatyw ekologicznych wymuszają uwzględnianie problemów związanych z ochroną środowiska przy produkcji wszelkich urządzeń. Zwykle nie przykładamy do tego wagi ekscytując się parametrami nowych urządzeń. To one i oczywiście cena stanowią podstawowy wyznacznik przy zakupach. Ale może czasem warto zwrócić uwagę na ekologiczne znaczki na produktach, za którymi kryją się niemałe wysiłki firm, starających się minimalizować negatywny wpływ na środowisko swej działalności. …

Najnowszy numer "Digital Vision" 5/2010 już w sprzedaży

Zobacz większe!W najnowszym numerze "Digital Vision" przyglądamy się bliżej technologiom związanym z telewizją trójwymiarową, bowiem telewizory z funkcją 3D pojawiają się już na półkach. Ponieważ zbliża się maj, kiedy to w centrum uwagi znajdą się pierwszokomunijne dzieci, proponujemy przy tej okazji zastanowić się nad wyborem cyfrówki czy komórki dla tych najmłodszych użytkowników. Wśród aparatów przyglądamy się tym razem kompaktom z superzoomami i dokładniej testujemy model Nikona Collpix P100. Ponieważ Olympus rozwija linię PENa więc sprawdzamy, co nowego oferuje trzeci z rodziny – PEN E-PL1. Dla zastanawiających się nad wyborem kamery na wakacje – przedstawiamy modele z twardym dyskiem i testujemy kamerę JVC GZ-HM300. Aby efektownie zaprezentować nagrane filmy, warto skorzystać z projektora – poznajmy kilka modeli Sanyo i BenQ oraz jeden z najtańszych na rynku Nec NP115.
Ponadto w numerze informacje o telefonach, urządzeniach mobilnych, a na koniec jak zwykle relaks w postaci najnowszych gier.

Najnowszy numer "Digital Vision 4/2010" już w sprzedaży.

Zobacz większe!Kolejny numer "Digital Vision" przybiera na objętości i tematycznej zawartości. Wydzieliliśmy obok telefonów nowy dział poświęcony innym urządzeniom mobilnym – GPS-om, akcesoriom komputerowym, odtwarzaczom mobilnym. Ci, którzy stoją właśnie przed sklepowymi półkami uginającymi się od płaskich telewizorów, znajdą garść informacji mających ułatwić dokonanie wyboru.
A żeby zostać samodzielnym twórcą i twórczość własną na zakupionym telewizorze oglądać, trzeba zaopatrzyć się w kamerę. Tym razem do wyboru dajemy zaawansowane kamery HD z wewnętrzną pamięcią, a dokładniej testujemy model Canon Legria HF20.
Zachęcamy też do poznania ciekawego obiektywu Nikona z możliwością przesuwu i pochyłu osi optycznej.
Ponadto wiele informacji o nowościach sprzętowych i technologicznych, a w dziale rozrywki zapowiedzi i premiery nowych gier, w tym "Alicji w krainie czarów".

Najnowszy numer "Digital Vision 3/2010" już w sprzedaży.

Digital Vision 2/2010W drugim numerze miesięcznika „Digital Vision” odnotowujemy gorącą premierę stycznia, czyli prezentację iPada firmy Apple.

W dziale fotograficznym polecamy dwa testy lustrzanek Canona EOSa 1000D i Pentaxa K-7 oraz przedstawiamy bardzo interesujący obiektyw makro Nikkona. Przybliżamy także technikę tworzenia panoram sferycznych z wykorzystaniem głowic panoramicznych Nodal Ninja. Coraz więcej mówi się o przejściu na cyfrowy system nadawania telewizji, więc spróbujemy uporządkować informacje dotyczące tej cyfrowej rewolucji w eterze. Oprócz tego wiele informacji o nowościach sprzętowych, a w dziale rozrywka także grach komputerowych. Zapraszamy do lektury.

Zapraszamy do lektury. Digital Vision 2/2010 już w sprzedaży!

DIGITAL VISION 1/2010W nowym roku Fotografia Cyfrowa pojawia się pod nową winietą i w nowej szacie graficznej. Digital Vision będzie niewątpliwie bardziej adekwatnym tytułem do treści, które coraz częściej wykraczają poza samą fotografię. Cyfrowy zapis obrazu spowodował bowiem, że fotografia została włączona w obszerny krąg technologii i urządzeń operujących zdigitalizowanym obrazem. Wiele już o tym piszemy i mamy nadzieję, że z każdym kolejnym numerem będziemy mogli dostarczać ciekawe informacje o nowościach na rynku związanym z cyfrowym obrazowaniem oraz testy i opinie o urządzeniach i technologiach, z którymi przyszło nam obcować w XXI wieku.

W numerze m. in.: premiery aparatów Canon Digital IXUS 120 IS i 200 IS, testy aparatów: Sony A850,Nikon Coolpix L100, Samsung WB 5000, Fuji FinePix Real 3DR, w nowym cyklu "O! Co za szkło!" prezentujemy Olympusa Zuiko Digital ED 14-35 mm f/2 SWD, test telefonu LG Chocolate BL40, fotografujemy rybim okiem. 

Zapraszamy do lektury. "Digital Vision 1/2010" już w sprzedaży!