czwartek, 18 lipiec 2024

Łódzkiego Fotofestiwalu nie trzeba reklamować. Jego prestiż i międzynarodowy charakter rokrocznie doceniają dziesiątki tysięcy profesjonalistów, amatorów i pasjonatów z dziedziny fotografii.

W tej edycji organizatorzy rozszerzyli zasięg swoich działań. Po ubiegłorocznym sukcesie Nocy Otwartych Pracowni na OFF Piotrkowskiej, 14.06.2014 r. między godziną 20.00 a 24.00 wiele ze swoich drzwi otworzy również WI-MA.

Szczegóły na:
WWW.wi-ma.org
https://www.facebook.com/wima.hq?ref=bookmarks


Mapa widzewskich skarbów

WI-MA to już od dawna dużo więcej niż zabytkowe zakłady przemysłu bawełnianego i stara, opuszczona przędzalnia. To przede wszystkim kolebka przemysłów kreatywnych różnych dziedzin: od malarstwa, fotografii, przez świat muzyki, mody czy designu, na teatrze, filmie i animacji kończąc. Każda z dwunastu inicjatyw, która zgłosiła udział w Nocy Otwartych Pracowni przygotowała działania szczególnie dedykowane właśnie temu wydarzeniu.

Przy wejściu na spacer po WI-MIe uczestnicy otrzymają mapkę z wyszczególnionymi otwartymi pracowniami. Jako organizatorzy chcemy zadbać o to, aby goście trafili do wszystkich miejsc zapętlonych w labiryncie dawnych zakładów. Na jej odwrocie będzie bardzo prosty konkurs. Jego prawidłowe rozwiązanie zostanie nagrodzone w klubokawiarni Łącznik. Warto zatem odbyć wszystkie punkty proponowanej przez WI-Mę wycieczki. Pozwoli to aktywnie uczestniczyć zarówno pasjonatom fotografii, jak również tym, którym zwyczajnie w sobotni wieczór grozi nuda, niezależnie od tego, czy są dziećmi, studentami, czy seniorami.

Indygo – studio plastyczne [wejście D1]
Zapraszamy na Prezentację multimedialną „Wzmocnić przekaz” mówiącą o znaczeniu kompozycji, koloru i światła w obrazie. Ponadto organizujemy wystawę fotografii „Kreatywni”
Dorota

PackshotMe [wejście C1]
Podczas Nocy Otwartych Pracowni zaprezentujemy wystawę „WI-MA w rytmie nowych możliwości”. Treść jej stanowić będą zdjęcia z pleneru fotograficznego, który odbył się w zabytkowej, wyłączonej z użytku, przędzalni w kwietniu tego roku dzięki fundacji Viaart. Wystawa będzie miała charakter interaktywny. Dajemy możliwość jej wsparcia: http://wspieramkulture.pl/projekt/648-WI-MA-w-rytmie-nowych-mozliwosci#.U3t-JnYyhq0.facebook
Lena


Punkt Widzenia [wejście C4]
Drzwi otwarte – przybywajcie.
Michał

PKA [wejście B2]
Interaktywna instalacja pt. ZMIANY.
Droga rozwoju jednostki w społeczeństwie w kierunku jej autonomii i samookreślenia. Ja, grupa, społeczeństwo. Podobny-różny, razem - oddzielnie. Na podstawie ostatnich doświadczeń PKA, związanych z kolejną zmianą przestrzeni. To wszystko w formie labiryntu odzwierciedlającego rozwój fotografii.
Instalacja zakończy się inspirującym finisażem 28 czerwca , godz. 19:00.
Dagna


Spóła Działa [wejście B2]
Studio animacji i ilustracji BUM zaprasza do swojej pracowni. W trakcie - plan zdjęciowy animacji poklatkowej (można się przyłączyć do realizacji), a także projekcje filmów.
www.spolabum.pl
https://www.facebook.com/pages/Bum/1442056202689946
Agnieszka


Blot – pracownia sitodruku [wejście B1]
Chcemy otworzyć nasz warsztat, gdzie pokażemy nasze druki na ścianach. Będą to druki o charakterze fotografii.
Natasza

Flowlight [wejście B1]
Zapraszamy na sesję ze specjalnie przygotowaną scenografią i rekwizytami.


WI-MA Film [wejście B1]
Na stuprocentowe potwierdzenie wydarzeń w pracowni WI-MA Film musimy jeszcze chwilę poczekać. Niewątpliwie lada dzień na facebooku Wi-My pojawi się szczegółowa informacja na ten temat. A plan jest ambitny: wystawa fotosów oraz projekcja fragmentów filmów realizowanych na terenie Widzewskiej Manufaktury, która zamiast tłem stanie się tematem głównym nocnej prezentacji.

Bajkonur [wejście B1]
W Bajkonurze odbędzie się wystawa: Krajobraz do odczytania. Ewa Ciechanowska i Artur Urbański.
Krajobraz do odczytania to seria opisująca kraje będące w zasięgu kultury bizantyjskiej, głównie kraje bałkańskie. Dzisiejszy krajobraz przedstawia miejsca, z których każde zajmuje obszar w historii i kulturze dwóch a często nawet trzech narodów. Niedawne konflikty etniczne i polityczne są zapisane w warstwach tym lepiej widocznych, im większa jest nasza wiedza o dokumentowanym miejscu.
Zdjęcia wykonano w latach 2008 - 2011 w Bośni, Albanii, Grecji, Serbii, Macedonii, Czarnogórze, Rumunii, Bułgarii, Turcji i Gruzji.

Swoje drzwi otworzą również: FabLab [wejście C2]; WJTeam [wejście B2]; Teatr Zamiast [wejście B1]. Szczegóły ich aktywności poznamy na dniach na facebooku WI-MY.

Autor: Lena Koprowska

PackshotMe

01 BAL ALB1 100x70

 

07 BAL BIH2 100x70

09 BAL grecja01