niedziela, 14 lipiec 2024

Spis treści

Zobacz większe!W najnowszym numerze

• informacje o zbliżających się targach IFA 2009,
• testy aparatów: Pentax X70, Fujifilm Finepix S100FS oraz telefonu Samsung Pixon,
• co oferują internetowe usługi fotograficzne?
• ładowanie akumulatorów z ogniw słonecznych,
• premiery aparatów BenQ,Casio, Samsung,
• na warsztacie „Jedno zdjęcie” z fakturą...,
• rozwiązania konkursów, galerie i podręczny słownik.

Lato, lato...

Zobacz większe!

Lato sprzyja robieniu zdjęć. To nic nowego, odkąd fotografia zawędrowała pod strzechy, wszyscy przywozimy zdjęcia z wakacyjnych wojaży. Czasem jest to zaledwie kilka sztuk, tych najbardziej interesujących, częściej jednak całe, zapełnione po brzegi karty pamięci. Co dalej z takimi zbiorami robić? Selekcjonować, katalogować, nagrywać na płyty czy tworzyć multimedialne prezentacje? Wszystko zależy od inwencji twórczej autora.
Podróżując z aparatem fotograficznym w ręku warto poznać zalety innych urządzeń, które mogą nam pomóc w utrzymaniu porządku w zbiorach zdjęć. Jedną z takich technologii jest dopisywanie znaczników geotagginu do opisów exif. Pierwszy artykuł na ten temat już w tym numerze „Fotografii Cyfrowej” – obiecujemy kolejne w niedalekiej przyszłości.
Natomiast dla wszystkich – fotoamatorów z doświadczeniem i zupełnie początkujących – przygotowaliśmy zestawienie najbardziej przydatnego akcesorium fotograficznego. Są nimi niewątpliwie torby i plecaki. Z wyjątkiem naprawdę niewielkich aparatów kompaktowych wszystkie pozostałe warto chronić i nosić w odpowiednio dobranej torbie. Ich zalety i wady szczegółowo opisuje Jerzy Lech, więc jeśli nie macie Państwo jeszcze stosownej torby, zapraszamy do sklepu. Oczywiście po lekturze najnowszego numeru „Fotografii Cyfrowej”.

 

Zbigniew Włodarski

spis treści