wtorek, 16 lipiec 2024

Fotografia i wideo w technologiach Sony znajdują się na kluczowym miejscu. Marka, zgodnie z życzeniami klientów, poświęca im wiele uwagi, stąd między innymi bierze się gigantyczny postęp w rozwiązaniach fotograficznych i wideofonicznych zastosowanych w smartfonach serii Xperia. Postęp jest tak znaczący, a oczekiwania rynku tak duże, że wielu konsumentów coraz częściej pyta: jak to wszystko ogarnąć?

Jedną z odpowiedzi Sony będzie pierwsza w Polsce internetowa szkoła filmu i fotografii komórkowej.


AKADEMIA XPERIA. SMART. FOTO. VIDEO rusza 27 maja o godzinie 18.00. Jako pierwsze odbędzie się webinarium z udziałem Jacka Boneckiego ‒ znanego fotografa, podróżnika, specjalizującego się w fotografii podróżniczej i sportowej, od lat dokumentującego Rajd Dakar, jednocześnie ‒ fana fotografii smartfonowej.
W ramach prac Akademii zaplanowano w tym roku 6 webinariów, warsztaty fotograficzne, cykle poradnicze, konkursy i spotkania z twórcami. W planach Sony jest również wydanie specjalnego e-podręcznika, organizacja wystaw fotograficznych, patronat nad projektami filmowymi z wykorzystaniem smartfonów oraz publikacja ekskluzywnych albumów poświęconych fotografii mobilnej.
– Chcemy nie tylko bawić, dostarczać rozrywkę, ale też wzbogacać użytkowników naszych produktów w niezbędny zasób wiedzy technologicznej. Dla wielu z nich fotografia wykonywana z użyciem smartfonów ma ogromne znaczenie, traktują tę funkcję w swoim telefonie jako najbardziej istotną i decydującą o zakupie – mówi Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing Poland w Sony Mobile Communications. – Smartfony Xperia wchodzą na coraz wyższy poziom zaawansowania technologicznego, a jednocześnie nasi klienci chcą robić coraz więcej doskonałych zdjęć i filmów. Szukają wiedzy na ten temat, rozwijają swoje umiejętności często metodą prób i błędów ‒ zamierzamy ich wesprzeć w tych poszukiwaniach. Pokazać użytkownikom smartfonów Sony Xperia, jak można je w twórczy i coraz doskonalszy sposób wykorzystać do robienia jeszcze lepszych fotografii i filmów. Pokażemy im wielkie możliwości, które kryją się w manualnych ustawieniach aparatu w smartfonie i zachęcimy do kreatywnego wykorzystania wszystkich funkcji.

Będziemy przekazywali wiedzę nie tylko w zakresie wykorzystania możliwości smartfonów, ale również podstawowe kanony fotografii i sztuki filmowej. Jako wykładowców do naszej Akademii zaprosiliśmy wybitnych polskich twórców w dziedzinie fotografii, w tym między innymi Roberta Wolańskiego, Jacka Boneckiego czy Tomka Sikorę. Opowiemy o tajnikach fotografii sportowej, portretowej, ulicznej, o eksperymentach fotograficznych, najlepszych pomysłach na fotografię krajobrazową i przydatnych aplikacjach. Sporo uwagi poświęcimy filmowaniu przy użyciu smartfonów. O swojej pracy ze smartfonami w technologii 4K opowiedzą operatorzy filmowi i reporterzy.

Uczestnikami Akademii Xperia mogą być osoby, które prześlą swoje zgłoszenie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 21 maja 2014 roku, a w zgłoszeniu w 5 zdaniach najciekawiej napiszą o swojej fotograficznej pasji. Liczba miejsc jest ograniczona! Słuchacze Akademii będą mogli czynnie uczestniczyć w seminariach internetowych, warsztatach i konkursach, a po zakończeniu cyklu szkoleń otrzymają stosowne certyfikaty i komplet materiałów informacyjnych.

Wykładom w formie webinariów, począwszy od spotkania z Jackiem Boneckim w dniu 27 maja, będzie mogła przyglądać się dowolna liczba widzów na fanpage'u www.facebook.com/sonymobilepl. Relacja z każdego wykładu zostanie umieszczona w serwisie marki Sony Xperia™ na YouTube.
Zapraszamy! Dla uczestników pierwszego cyklu szkoleń w ramach Akademii Xperia przeznaczyliśmy 50 miejsc. Liczba widzów w czasie webinariów ‒ nieograniczona!

 

aa

Akademia