czwartek, 18 lipiec 2024

Spis treści

– urządzenie wielofunkcyjne

Zobacz większeDostępne obecnie na rynku urządzenia wielofunkcyjne z powodzeniem mogą pełnić rolę domowych „labów”. Zintegrowany zestaw skaner – czytnik kart pamięci – drukarka atramentowa posiada ogromne możliwości i z powodzeniem może służyć do tworzenia domowych archiwów fotograficznych. Wydruk atramentowy wykonany przy użyciu wysokiej jakości papierów i atramentów posiada znacznie większą trwałość archiwalną od tradycyjnej odbitki barwnej wykonanej na papierze światłoczułym.

Zobacz większe!Spośród dostępnych obecnie na naszym rynku urządzeń tego typu postanowiliśmy przedstawić najnowszy model wyprodukowany przez firmę Epson, sprzedawany pod nazwą Stylus Photo PX700W. Wygląd zewnętrzny nowego urządzenia odznacza się niezwykłą prostotą i elegancją. Obudowa została wykonana z czarnego, błyszczącego tworzywa. Wewnątrz znajduje się skaner płaski, drukarka atramentowa oraz czytnik kart pamięci. Dostęp do szyby skanera uzyskujemy po podniesieniu pokrywy. Unoszona górna część obudowy umożliwia wymianę kartridży z atramentem. Ruchomy panel sterowniczy z podświetlanymi przyciskami i dużym kolorowym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym ułatwia pracę i kontrolę nad urządzeniem przy jego różnych lokalizacjach.
Komunikacja z komputerem może odbywać się za pośrednictwem interfejsu USB 2.0 Hi-Speed, interfejsu sieciowego Ethernet i bezprzewodowo poprzez sieć WiFi. Dzięki portowi PictBridge zdjęcia mogą być przekazywane do drukarki bezpośrednio z aparatu cyfrowego.

Skaner

Zobacz większe!Wbudowany skaner płaski posiada sensor CIS i umożliwia skanowanie dokumentów refleksyjnych formatu A4 z maksymalną rozdzielczością optyczną 2400 x 4800 ppi. Skaner wyposażono w profesjonalny sterownik Epson Scan umożliwiający zaawansowaną korekcję skanowanych obrazów.

Czytnik kart pamięci

Czytnik kart pamięci przystosowany jest do obsługi kart typu: CF, xD, SD, SDHC, miniSD, microSD, MMC, MS, MicroDrive.

Drukarka

Zobacz większe!Podobnie jak we wszystkich wysokiej klasy drukarkach profesjonalnych Epsona, tak i tu wykorzystywana jest metoda wydruku Epson Micro Piezo. Tusz wypychany jest z głowicy przy pomocy ciśnienia wytworzonego przez drgający i odkształcający się pod wpływem napięcia elektrycznego kryształ, podobny do tego, jaki jest wykorzystywany np. w zapalniczkach. Ponieważ temperatura pracy głowicy nie przekracza 70oC właściwości fizykochemiczne atramentów pozostają niezmienione, co bardzo dodatnio wpływa na trwałość wydruków i wierność oddania barw. W drukarce Epson zastosowano najnowszą odmianę technologii Advanced Variable-Sized Droplet Technology (Advanced VSDT). Podczas drukowania z głowicy wyrzucane są krople atramentu różnej wielkości. Dzięki zmniejszeniu minimalnego rozmiaru kropli do 1,5 pikolitra udało się uzyskać na wydrukach łagodniejsze przejścia tonalne oraz wierniejsze odwzorowanie drobnych szczegółów. Mniejsze krople używane są tam, gdzie występują łagodne przejścia tonalne, natomiast większe w obszarach o jednolitym kolorze.

Zobacz większe!Nowe atramenty barwnikowe Epson Claria skomponowane na bazie wody i rozpuszczalników zapewniają uzyskanie wysokiej trwałości wydruków. Przy druku na błyszczącym papierze fotograficznym Epson Premium Glossy Photo Paper ma ona wynosić do 200 lat dla obrazów przechowywanych w albumie lub do 98 lat w przypadku wystawienia obrazu w ramce.
W drukarce wykorzystywane są atramenty w sześciu kolorach: czarnym, żółtym, błękitnym, jasno błękitnym, purpurowym, jasno purpurowym. Rozdzielczość wydruku wynosi 5760 x 1440 dpi. Opisywany model posiada wbudowany system zarządzania kolorami, możemy więc przyporządkować określony profil ICC.
Podwójny podajnik papieru umieszczony pod tacą odbiorczą (papier ładujemy od przodu i wydruki również odbieramy od przodu urządzenia) umożliwia drukowanie na papierach w wielu formatach oraz na płytach CD.