niedziela, 14 lipiec 2024

Sat-A500-slot-Prod-Full_080Toshiba wprowadza na rynek nową serię komputerów Satellite A500. Jednym z jej przedstawicieli jest model A500-132, który już można nabyć w Polsce.

Format ekranu, wydajna karta graficzna, głośniki Harman Kardon to wszystko sprawia, że oglądanie filmów, granie czy zabawy z grafiką na nowej Toshibie należą do przyjemności. Zastosowany układ graficzny ...

Sat-A500-slot-Prod-Full_200Toshiba wprowadza na rynek nową serię komputerów Satellite A500. Jednym z jej przedstawicieli jest model A500-132, który już można nabyć w Polsce.

Format ekranu, wydajna karta graficzna, głośniki Harman Kardon to wszystko sprawia, że oglądanie filmów, granie czy zabawy z grafiką na nowej Toshibie należą do przyjemności. Zastosowany układ graficzny ATI Mobility Radeon HD4650 wspiera biblioteki DirectX w wersji 10.1. Zainstalowana w laptopie matryca ma rozmiar 16 cali i może wyświetlać obraz w rozdzielczości HD 1366 x 768 pikseli w formacie 16:9. Zastosowanie kinowego formatu matrycy pozwala na oglądanie filmów bez uciążliwych czarnych pasów na górze i na dole ekranu. Dla osób, które wolą jednak oglądać filmy na telewizorze, producent przygotował złącze HDMI CEC, umożliwiające oglądanie nagranych na komputerze filmów full HD bez straty jakości obrazu. Ponadto złącze HDMI pozwala także w pełni wykorzystać technologię Regza Link. Dzięki temu osoby posiadające telewizor z tą funkcją mogą sterować oboma urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Nowością w modelu A500 jest touchpad z obsługą Multi-Touch, znany do tej pory głównie z produktów firmy Apple. W komputerze znajduje się także napęd DVD Super Multi, czytnik najbardziej popularnych kart pamięci (5 w 1), 3 porty USB oraz port eSATA/USB, który może być wykorzystany do ładowania urządzeń przenośnych np. odtwarzaczy MP3 bez konieczności uruchamiania komputera.

Sercem notebooka jest wydajny dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo P8700. Współpracując z 4 GB pamięci RAM tworzy z komputera bardzo wydajną maszynę. Zainstalowana pamięć może być rozszerzona do 8GB. Dane przechowywane są na 400 GB dysku twardym. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają natomiast złącze gigabitowe, moduł łączności bezprzewodowej oraz Bluetooth.


Komputer w Polsce objęty został dwuletnią gwarancją międzynarodową. Można go znaleźć w sklepach w cenie około 3700 złotych.