wtorek, 16 lipiec 2024

Firma Nikon Europe zaprasza wszystkich entuzjastów fotografowania do uczestnictwa w 35. edycji konkursu fotograficznego firmy Nikon, czyli Nikon Photo Contest. Po raz pierwszy w kategoriach zdjęć i filmów będą przyjmowane prace wykonane przy pomocy dowolnych urządzeń cyfrowych, w tym również smartfonów. Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy będą mogli przesyłać swoje zdjęcia i filmy od 15 września do 15 grudnia 2014 roku.

-nikon-photo-contest-2014-2015

Prestiżowy, coroczny konkurs Nikon Photo Contest (NPC) po raz pierwszy został zorganizowany w 1969 roku. Stanowi on świetną okazję, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, do nawiązania znajomości wśród entuzjastów fotografiki z całego świata i zaprezentowania swojego talentu. W zeszłorocznym konkursie zostało zgłoszonych 99 339 prac ze 153 krajów w różnych częściach globu, które obejmowały wszystkie możliwe tematy — od poruszających krajobrazów po komiczne portrety.

W konkursie na rok 2014–2015 obowiązują cztery nowe warunki:

• We wszystkich kategoriach zdjęć i filmów będą przyjmowane prace o tematyce „Dom”. Osoby zgłaszające prace będą miały okazję przedstawić swoją indywidualną interpretację — co oznacza dla nich dom. 
• W każdej kategorii zdjęć i filmów będą teraz przyjmowane prace wykonane dowolnymi urządzeniami cyfrowymi (także smartfonami i kamerami).

• Aby ułatwić przedstawienie własnych koncepcji i kreatywnej twórczości, w kategoriach filmów będą akceptowane nagrania trwające od 6 do 180 sekund.

• Nowa nagroda „Pokolenie N” zostanie przyznana 10 uczestnikom, którzy mają 19 lat i mniej, we wszystkich kategoriach.

W tegorocznym konkursie prace będą oceniane przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzić będzie 17 znanych fotografów, reżyserów filmowych oraz specjalistów i znawców w dziedzinie fotografiki. Ich zadaniem będzie wybranie 96 prac, które uplasują się na 1., 2. i 3. pozycji w każdej kategorii, oraz wybranie zdobywcy Nagrody Głównej.

Zdobywca Nagrody Głównej, wybrany spośród autorów prac obejmujących zdjęcia i filmy, otrzyma trofeum, certyfikat zwycięstwa oraz produkty firmy Nikon o wartości 1 000 000 JPY, a także nagrodę gotówkową w wysokości 500 000 JPY. Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej z poszczególnych kategorii otrzymają trofeum, certyfikat zwycięstwa oraz produkty firmy Nikon o wartości 500 000 JPY. Więcej informacji na temat nagród w każdej kategorii można znaleźć na stronie www.nikon-photocontest.com/en/.

Rejestracja Nikon Photo Contest 2014-2015 TUTAJ

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w czerwcu 2015 roku, a ich prace zostaną przedstawione w późniejszym terminie.