czwartek, 18 lipiec 2024

Firma Sony przedstawiła nową kamera HD Sony HXR-MC2500E, którą można będzie nabyć od listopada 2014 roku.  Model wyposażony jest w przetwornik obrazu Exmor R CMOS, wbudowaną lampę LED, wizjer OLED, łączność Wi-Fi, 32 GB pamięć flash oraz stopkę Multi-Interface. 

Udoskonalony przetwornik Exmor™ R CMOS o dużej czułości i nowa, wbudowana dioda LED zapewniają wysoką jakość nagrywanego materiału filmowego i niski poziom szumów nawet przy słabym oświetleniu. Model HXR-MC2500E łączy wydajność i funkcjonalność z przystępną ceną. Jak przystało na urządzenie ery cyfrowej, ma szereg wygodnych w użyciu funkcji, których będzie potrzebował każdy profesjonalny operator. W nowej kamerze wprowadzono wiele ulepszeń w stosunku do obecnego modelu HXR-MC2000E. Poza udoskonalonym przetwornikiem obrazu Exmor™ R CMOS należą do nich nowe funkcje: wbudowana lampa LED, wizjer OLED, łączność Wi-Fi, zapis w formacie DV i stopka Multi-Interface (MI). W rezultacie kamera HXR-MC2500E przewyższa wcześniejsze modele, a dzięki efektywnemu działaniu w słabym świetle, wysokiej jakości obrazu, uniwersalności oraz niezawodności stanowi opłacalne rozwiązanie do wideofilmowania imprez i wydarzeń.

Sony HX-MC2500 1

- Kamera HXR-MC2500E to doskonały przykład połączenia naszej zaawansowanej technologii obrazu z bogatym zestawem funkcji, jakich potrzebują obecnie nabywcy - mówi Robbie Fleming, menedżer ds. marketingu produktu w Sony Professional Solutions Europe. - Obecna oferta Sony jest bardziej wszechstronna. Ten model ma dla klientów profesjonalnych kilka praktycznych zalet, takich jak łączność bezprzewodowa czy dłuższy czas nagrywania.
Modele FWD-55X8600P, FWD-65X8600P i FWD-85X9600P łączą stylowy wygląd z pełnym potencjałem technologicznym Sony, którego przejawem jest między innymi możliwość przekształcania materiałów Full HD do formatu 4K - i uzyskania najlepszego obrazu w każdej sytuacji. Panel LCD 4K pozwala wyświetlić cztery razy więcej pikseli niż panele Full HD, co przekłada się na wyjątkową czystość obrazu. Minimalna grubość oznacza, że monitor dobrze prezentuje się zarówno w firmach, jak i obiektach handlowych.


HXR-MC2500E: najważniejsze cechy:

Przetwornik obrazu Exmor™ R CMOS o dużej czułości i wbudowana lampa LED
Kamera HXR-MC2500E umożliwia rejestrację czystego obrazu nawet w gorszym oświetleniu i w pomieszczeniach. Jej czuła matryca Exmor™ R CMOS jest oparta na technologii BSI. Technologia ta zwiększa efektywność przechwytywania światła, które dociera do elementów światłoczułych, i ułatwia nagranie bogatego obrazu w warunkach słabego oświetlenia. Dodatkowo kamera HXR-MC2500E jest wyposażona w zintegrowaną diodę LED, która w razie potrzeby może posłużyć do doświetlenia ujęcia.

Sony HX-MC2500 3

 

Kontrastowy wizjer OLED o szerokim kącie widzenia i rozdzielczości 1,44 mln punktów oraz 3-calowy, panoramiczny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 0,92 mln punktów
Nowa kamera jest wyposażona w wizjer elektroniczny OLED Tru-Finder™, który wyróżnia się wysoką rozdzielczością (około 1,44 mln punktów) i dużą kontrastowością. Zastosowanie filmowej technologii wizjera Sony poprawia reprodukcję przejść tonalnych i szczegółowość obrazu. Operator ma ponadto do dyspozycji wbudowany, 3-calowy, panoramiczny wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości (około 0,92 mln punktów), który cechuje się czystością i jasnością wyświetlanego obrazu.

Sony HX-MC2500 2


Funkcje Wi-Fi i NFC: łatwe nawiązywanie połączeń ze smartfonami

Łączu Wi-Fi pozwala łączyć kamerę HXR-MC2500E ze smartfonami, tabletami i innymi urządzeniami mobilnymi. Tak podłączone urządzenie może następnie służyć do podglądu rejestrowanego obrazu oraz do zdalnego rozpoczynania/zatrzymywania nagrywania, regulacji zoomu, nastawiania przysłony czy automatycznego nastawiania ostrości na dotknięty fragment obrazu. Zgodność z technologią NFC (Near Field Communications) sprawia natomiast, że nawiązywanie łączności bezprzewodowej z kompatybilnymi urządzeniami mobilnymi wymaga tylko jednego dotknięcia.
Niezawodność na długich imprezach: 32 GB wbudowanej pamięci flash i niski pobór mocy
Kamera HXR-MC2500E jest wyposażona w 32 GB wbudowanej pamięci flash, mieszczącej ponad 150 minut materiału filmowego. Wbudowaną pamięć można także wykorzystywać równolegle z kartą pamięci MS lub SD. Pozwala to na użycie takich funkcji, jak nagrywanie naprzemienne bądź równoczesny zapis na dwóch nośnikach. Kamera może być zasilana z akumulatora Sony InfoLithium L NP-F970 (sprzedawanego oddzielnie); maksymalny czas ciągłego nagrywania wynosi wówczas aż 14 godzin. Tak długi czas ma pierwszorzędne znaczenie podczas ceremonii ślubnych i innych ważnych wydarzeń, gdy operator nie może pozwolić sobie na zatrzymanie filmowania.


Dalsze profesjonalne rozwiązania przydatne przy filmowaniu imprez

  • Szerokokątny obiektyw 26,8 mm - kąt widzenia obiektywu należy do najszerszych w tej klasie kamer. Dzięki temu operator może zarejestrować szerokokątne ujęcia nawet w ograniczonej przestrzeni.
  • Zapis w formacie DV - poza nagrywaniem w formacie AVCHD Full HD można wybrać tryb zapisu w formacie DV, dostępny przy korzystaniu z karty pamięci SD.
  • Stopka Multi-Interface (MI) - zwiększa możliwości korzystania z akcesoriów bez podłączania przewodów. Współpracuje między innymi z odbiornikiem sygnałów z mikrofonu bezprzewodowego UWP-D11 oraz z adapterem XLR.
  • Złącze kompozytowe BNC - pozwala na użycie przewodów BNC, które nie grożą przypadkowym odłączeniem podczas nagrywania na żywo ważnego wydarzenia.
  • Kod czasowy i bity użytkownika - z myślą o dokonywaniu nagrań wieloma kamerami urządzenie umożliwia korzystanie z kodu czasowego i bitów użytkownika.

Sony HX-MC2500 4