czwartek, 18 lipiec 2024

Firma Canon zapowiedziała, że szczegóły dotyczące nowej kamery filmowej ujawni za pośrednictwem Canon Vision – wirtualnej platformy eventowej, która zostanie uruchomiona w czwartek, 24 września br. o godzinie 14.00.

Nadawcy telewizyjni, operatorzy, niezależni twórcy filmowi oraz inni uczestnicy Canon Vision będą mogli dowiedzieć się więcej na temat premierowej kamery, a także poznać pełne portfolio produktów i rozwiązań Pro AV. Specjaliści ds. produktu oraz profesjonaliści z branży opowiedzą więcej o technologii. Będzie także można obejrzeć krótkie filmy.

Canon Vision odbędzie się 24 i 25 września. W programie m.in. sześć sesji na żywo, podczas których profesjonaliści z branży obrazowania dyskutować będą o wszystkim, co teraz ważne – o aktualnych wyzwaniach, nowych trendach w dziennikarstwie wideo, zagadnieniach związanych z postprodukcją czy przyszłością Nollywood. W ramach Canon Vision profesjonaliści będą także odpowiadać na pytania gości odwiedzających platformę.

 

Czwartek, 24 września

15:00 CEST

Elisa Iannacone:

Co dla mnie oznacza kamera w dziennikarstwie?

Elisa podzieli się wrażeniami z pracy z nową kamerą, a także z modelem XA55. Opowie, jak sprzęt wspiera ją w pracy „samotnego” operatora.

17:00 CEST

Jolade Olusanya:

Pierwsza produkcja zrealizowana nową kamerą Canon

Jolade zabierze nas za kulisy mini-dokumentu “Give this heart a pen” zrealizowanego za pomocą nowej kamery filmowej Canon.

 

Piątek, 25 września

10:00 CEST

Juan Luis Cabellos:

Jak pełna klatka wpływa na kinematografię?

Juan opowie o zaletach matrycy pełnoklatkowej na przykładzie EOS C500 Mark II oraz o harmonijnej współpracy z obiektywami Canon Sumire Prime.

 

12:00 CEST

Ollie Kenchington:

Pozytywny wpływ kamery EOS C300 Mark III na workflow

Ollie zdradzi, jak usprawnił swój workflow z kamerą EOS C300 Mark III.

 

14:00 CEST

Simeon Quarrie:

Jak nowe technologie wspierają niskobudżetowe produkcje?

Simeon opowie, jak technologie zastosowane w nowej kamerze Canon oraz w aparacie EOS R5 wspierają go podczas pracy, w każdych warunkach.

 

16:00 CEST

Daniel Ehimen:

Nollywood: trend i przyszłość

Daniel podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy z kamerami   serii Canon Cinema EOS na potrzeby produkcji nollywoodzkich.

 

 

Aby uzyskać pełen dostęp do platformy Canon Vision oraz poznać szczegółowy program wydarzeń należy zarejestrować się na dedykowanej stronie: https://www.canon.pl/pro/events/canon-vision/

 

Canon Vision – podsumowanie:

$1·         DATA: 24-25 września 2020

$1·         CZAS: od godziny14:00 CEST

$1·         MIEJSCE: platforma Canon Vision

$1·         Wystąpienia będą transmitowane tylko w języku angielskim

 

Canon Vision

 

Kamera filmowa