wtorek, 16 lipiec 2024

Galeria "Ciasna" w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na wernisaż wystawy Janusza Skórskiego ,,Krymskie wakacje'' 7 sierpnia 2014 r. o godz. 18.00.

Fascynujące krajobrazy, zabytki średniowieczne, bizantyjskie i z czasów imperium tatarskiego. Ludzie bardzo otwarci i serdeczni gdy o drogę pytałem po polsku, natomiast gdy konwersację rozpocząłem po rosyjsku - uprzejmi, ale wydawało mi się, że bardzo ostrożni i wycofani. Przemierzyłem Krym od jego północno-zachodniego wybrzeża, poprzez stepy na zachodzie półwyspu, zagłębie turystyczne okolic Jałty, góry w centralnej części, by na koniec zanurzyć stopy w cieplutkim Morzu Azowskim. I właściwie tam dopadło mnie uczucie, że strasznie szkoda, że nie mogę zostać na dłużej, posłuchać wiatru na stepie, poczuć jego zapachu, jeszcze raz leżąc na skałach Aj Petri spojrzeć na leżącą poniżej (1200 m.n.p.m) Jałtę i Morze Czarne.


Janusz Skórski - w latach 1986-88 pracując w reporterskich ekipach filmowych w Telewizji Kraków doskonalił swój warsztat. Od 1990 roku pracuje w laboratoriach fotograficznych współpracując jednocześnie z wieloma czasopismami. W latach 2005 - 2011 był wiceprezesem Krakowskiego Klubu Fotograficznego. W KKF działa nieprzerwanie od 1995 r. Członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Jego ulubione tematy to pejzaż i malowanie światłem. Doskonale czuje się w reportażu oraz w innych formach fotografii, łącząc to co nowoczesne z nutą melancholii i zadumy. Szczególne miejsce w jego twórczości zajmują misteria. Fotografie z Misteriów Pasyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Kalwarii Pacławskiej i Górce Klasztornej od wielu lat odwiedzają różne miejsca w Polsce oraz za granicą.

Ma na swym koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, wielokrotnie prezentowanych w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech i Danii. Brał dział w wielu krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych, gdzie wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany oraz w wystawach zbiorowych w Polsce, Danii, Francji, Niemczech, Słowacji i Białorusi.

Wystawa będzie trwać do 7.09.2014

Galeria Ciasna 

ul. Katowicka 17
44-335 Jastrzębie

Galeria otwarta jest od poniedziałku do czwartku w godz. 9 - 16, w piątki 9 - 12

fot Janusz Skórski 016a mi

fot Janusz Skórski 001a mi

fot Janusz Skórski 004a mi

fot Janusz Skórski 006a mi

fot Janusz Skórski 013a mi

fot Janusz Skórski 019a mi