czwartek, 18 lipiec 2024

01_080Fundacja Archeologia Fotografii oraz Cud nad Wisłą zapraszają na premierę publikacji:

Amerykanka – książka ze zdjęciami Zofii Chomętowskiej w interpretacji Kuby Śwircza i Kuby Dąbrowskiego + koncert warszawskiej kapeli Janek i jego Combo …

Fundacja Archeologia Fotografii oraz Cud nad Wisłą zapraszają na premierę publikacji:

Amerykanka – książka ze zdjęciami Zofii Chomętowskiej w interpretacji Kuby Śwircza i Kuby Dąbrowskiego + koncert warszawskiej kapeli Janek i jego Combo

01_630

Fot. Z. Chomętowska © Fundacja Archeologia Fotografii

Cud nad Wisłą i Fundacja Archeologia Fotografii zapraszają na wyjątkową, nocną premierę książki połączonej z koncertem zespołu Janka Młynarskiego i pokazem zdjęć z archiwum Zofii Chomętowskiej (1902-1991).
"Zofia Chomętowska nie była Amerykanką. To oczywiste. Polska nigdy nie była Ameryką. To również prawda. Ale nie o nią nam przecież chodzi. Ameryka jest po prostu daleko, kiedyś, w czasach młodości Chomętowskiej była jeszcze dalej. Od zawsze jednak była krajem pełnym fotografii, potrzeby wizualnej reprezentacji, sfotografowania wszystkiego. Dzięki temu łatwiej pobudzała wyobraźnię."(fragment z "Amerykanki", tekst Kuba Śwircz, Kuba Dąbrowski)
Publikacja, wypełniona fotografiami jest jak mały notatnik, rodzaj pamiętnika, który wertujemy z niezobowiązującą przyjemnością. Materiał fotograficzny, zupełnie nieznany, publikowany po raz pierwszy, pokazuje okruchy życia codziennego przedwojennej Polski.

02_630

Książka ukaże się w edycji 300 egzemplarzy. Dostępna będzie w promocyjnej cenie 29 zł.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Fundacji Archeologia Fotografii Żywe Archiwa, mającego na celu twórczy dialog między klasykami polskiej fotografii, a współczesnymi twórcami.

Zapraszamy do wspólnej zabawy nad Wisłą! >>> czytaj na stronie fundacji

Projekt Żywe Archiwa jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.


Miejsce: Klubokawiarnia Cud nad Wisłą,
Wybrzeże Kościuszkowskie na wysokości BUW-u, Warszawa
Kiedy: 21 czerwca (wtorek), 20.30


Fundacja Archeologia Fotografii
Galeria Asymetria
ul. Nowogrodzka 18a/8a,
00-511 Warszawa

www.archeologiafotografii.pl
www.asymetria.eu
22 628 14 64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:
pon.-śr., pt. 11-17.00,
czw. 12-19.00