wtorek, 16 lipiec 2024

Cztery wielofunkcyjne modele atramentowe PIXMA MG2950, MG5650, MG6650, MG7550 oraz jeden model przenośny PIXMA iP110 to nowa rozszerzona linia drukarek domowych firmy Canon. Urządzenia zostały wyposażone w najnowsze opcje łączności, które wraz z szerokim zakresem funkcjonalności drukowania z podłączonych urządzeń – od szybkiego dostępu do zdjęć i dokumentów w chmurze, po wydruki za pośrednictwem NFC (z ang. near field connectivity – komunikacja bliskiego zasięgu), świadczą o ciągłym rozwoju linii drukarek PIXMA. Do grupy nowych urządzeń Canon dołączyły także dwa skanery serii CanoScan – LiDE 120 i LiDE 220 o rozbudowanych funkcjach skanowania bezpośrednio do chmury i w wysokiej rozdzielczości.

PIXMA MG7550 2

Nowe możliwości w zakresie polączeń i druku
Nowością w zaprezentowanych urządzeniach PIXMA jest integracja z technologią NFC. Aplikacja PIXMA Touch & Print umożliwia użytkownikom skanowanie i drukowanie z wykorzytaniem standardu NFC – wystarczy zbliżyć kompatybilne urządzenie mobilne do drukarki. To wszystko sprawia, że drukowanie ze smartfonów i tabletów jest jeszcze łatwiejsze.

Canon zaktualizował także oprogramowanie PIXMA Cloud Link, które pozwala na łatwiejszą obsługę fotografii i dokumentów w chmurze.
Aplikacja oferuje teraz dostęp do Google Drive™ i OneDrive™, a także serwisów społecznościowych takich jak Facebook™, Evernote™, Drop Box™ czy Twitter™.Użytkownicy drukarek PIXMA MG5650, MG6650 i MG7550 mogą także skanować i zapisywać pliki JPG oraz PDF bezpośrednio do chmury, np. do DropBox, Google Drive oraz innych. Co więcej, dzięki aplikacji PIXMA Printing Solutions można wykonać tę czynność również bezpośrednio z poziomu wyświetlacza, smartfona lub tabletu.

 PIXMA MG5650

Dodatkowo dla urządzeń PIXMA MG5650, MG6650 i MG7550 Canon wprowadził nową funkcję skanowania do poczty e-mail. Pozwala ona użytkownikom oszczędzić czas dzięki opcji bezpośredniego załączania skanowanych dokumentów i zdjęć do wiadomości e-mail z poziomu drukarki.

Z myślą o użytkownikach korzystających z tabletów, Canon rozwinął aplikację PIXMA Printing Solutions o nową usługę Easy Photo Print+. Dzięki niej zdjęcia zapisane na urządzeniu lub zgromadzone w chmurze można edytować i z łatwością drukować z poziomu tabletu. Easy Photo Print+ daje również wiele możliwości kreatywnego wykorzystania zdjęć oferując szeroką gamę szablonów do tworzenia spersonalizowanych kart, kalendarzy czy kolaży.

Inteligentna i w pełni wyposażona: PIXMA MG7550
Nowa PIXMA MG7550 to następca modelu MG7150. Zaawansowana wielofunkcyjna 6-atramentowa drukarka fotograficzna wyposażona została w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 8,8 cm. Unikatowy inteligentny system dotykowy (Intelligent Touch System) firmy Canon oraz łączność Wi-Fi oraz Ethernet pozwala na zarządzanie drukiem i procesem skanowania na urządzeniach mobilnych poprzez chmurę lub łączność NFC.

Dzięki systemowi sześciu pojedynczych atramentów (czarny, czarny barwnikowy, cyjan, magenta, żółty i szary) PIXMA MG7550 tworzy wydruki o płynnej gradacji i nawet w przypadku czarno-białych wydruków użytkownik otrzymuje za jednym dotknięciem przycisku profesjonalne zdjęcia bez obramowania i w jakości typowej dla punktu fotograficznego. Tworząc wydruki w rozdzielczości 9600dpi z zachowaniem barw charakterystycznym dla studia fotograficznego, PIXMA MG7550 jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieć wysokiej jakości profesjonalne wydruki oferowane przez kompaktowe urządzenie.

PIXMA MG2950 2

Wysoka wydajność domowych wydruków: MG6650 i MG5650
Nowe urządzenia MG6650 i MG5650, które zastępują modele PIXMA MG6550 i MG5550, zaprojektowano z myślą o użytkownikach szukających połączenia wysokiej jakości wydruku dokumentów i zdjęć w warunkach domowych. Wyposażono je w system pięciu oddzielnych atramentów. Dzięki łączności Wi-Fi nowe urządzenia oferują szeroki zakres funkcji bezprzewodowego drukowania, od zgodności z aplikacją Canon PIXMA Printing Solutions na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, po możliwość bezpośredniego drukowania z aparatów obsługujących Wi-Fi. Ponadto urządzenia zapewniają wsparcie platform AirPrint™ oraz Google Cloud Print™.

PIXMA MG6650 posiada dotykowy wyświetlacz TFT o przekątnej 7,5 cm, a model MG5650 – 6,2 cm. Urządzenia zapewniają dostęp do menu oraz pozostałych funkcji, jednocześnie umożliwiając łatwe skanowanie i drukowanie bezpośrednio z poziomu drukarki. Dodatkowo, obsługa standardu łączeności NFC w modelu MG6650 ułatwia komunikację ze smartfonem czy tabletem.

 

Łączność na najwyższym poziomie: PIXMA MG2950
Wyposażone w łączność Wi-Fi, kompaktowe urządzenie PIXMA MG2950 oferuje możliwości druku, skanowania i kopiowania w konkurencyjnej cenie. Zaprojektowana do prywatnego użytku w warunkach domowych, MG2950 pozwala użytkownikom bezpośrednio łączyć się, drukować i skanować z szerokiej gamy urządzeń mobilnych oraz zasobów w chmurze dzięki PIXMA Cloud Link. MG2950 pracuje także w trybie AP (Access Point), który umożliwia bezpośrednie łączenie z urządzeniem bez konieczności dostępu do Internetu.

LiDE 120

Drukowanie w podróży: PIXMA iP110
PIXMA iP110 to lekka, smukła i przenośna drukarka jednofunkcyjna produkująca wydruki doskonałej jakości, od wyraźnych i czytelnych dokumentów, po żywe fotografie. Jako następca modelu iP100, iP110 oferuje szereg opcji łączności, takich jak Wi-Fi czy drukowanie z chmury, które są kompatybilne z platformą Google Cloud Print™ i Apple Air Print™ i wspierane przez aplikację Canon PIXMA Printing Solutions.

PIXMA iP110 umożliwia drukowanie w rozdzielczości 9600dpi z prędkością 5,8 obrazów/min w trybie kolorowym i 9 obrazów/min w trybie monochromatycznym oraz drukuje zdjęcia w formacie pocztówkowym w ok. 51 sekund.

LiDE 120

Wysokiej jakości skanowanie: CanoScan LiDE 120 i LiDE 220
Wraz z rozszerzeniem nowej serii drukarek PIXMA, Canon zaprezentował także dwa nowe modele skanerów CanoScan: LiDE 120 i LiDE 220.

CanoScan LiDE 120 to stylowy skaner z linii LiDE, następca modelu LiDE 110. Dzięki czujnikowi obrazu CIS, zapewnia wysoką rozdzielczość skanowania na poziomie 2400x4800 dpi i umożliwia przetwarzanie formatu A4 o rozdzielczości 300dpi w 16 sekund.

PIXMA iP110

PIXMA iP110

Następca modelu LiDE 210, CanoScan LiDE 220 został wyposażony w dodatkowy, piąty przycisk EZ, który umożliwia tworzenie wielostronnicowych dokumentów PDF bez konieczności korzystania z komputera PC. LiDE 220 dodatkowo pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na biurku dzięki podstawce umożliwiającej korzystanie z urządzenia w pozycji pionowej. Czujnik obrazu CIS urządzenia pozwala skanować w rozdzielczości 4800x4800dpi i przetwarzać dokumenty w formacie A4 w zaledwie 10 sekund. Oba modele posiadają złącza USB oraz bogate oprogramowanie, takie jak Auto Document Fix i Auto Photo Fix II, które wraz z prostym w użyciu interfejsem oraz funkcją skanowania automatycznego (Auto Scan) pozwalają osiągnąć zadowalające rezultaty z dużą łatwością. Skanery umożliwiają także bezpośrednie skanowanie do chmury przy użyciu komutera PC.

Dostępność
• PIXMA MG6650, MG5650, MG2950 oraz CanoScan LiDE 120 i LiDE 220 będą dostępne we wrześniu 2014 r.
• PIXMA MG7550 i iP110 będą dostępne w październiku 2014 r.