niedziela, 14 lipiec 2024

toshiba_5-modeli---080Podczas europejskiej premiery w Barcelonie Toshiba zaprezentowała nową serię multimedialnych notebooków – Satellite A660. W zależności od konfiguracji komputery w nowej serii będą dostępne z procesorami Intel Core i7, i5 oraz i3, pamięcią RAM do 8GB, nagrywarką Blu-Ray lub DVD. Podstawowe zastosowanie komputera Satellite A660 to korzytanie z multimediów, w związku z czym został on wyposażony w kilka specjalnych udogodnień … 

toshiba_5-modeli---400Podczas europejskiej premiery w Barcelonie Toshiba zaprezentowała nową serię multimedialnych notebooków – Satellite A660. W zależności od konfiguracji komputery w nowej serii będą dostępne z procesorami Intel Core i7, i5 oraz i3, pamięcią RAM do 8GB, nagrywarką Blu-Ray lub DVD. Podstawowe zastosowanie komputera Satellite A660 to korzytanie z multimediów, w związku z czym został on wyposażony w kilka specjalnych udogodnień w tym zakresie. Satellite A660 jako pierwszy laptop w Europie został wyposażony w technologię WiDi (Intel Wireless Display). Jest to technologia pozwalająca na bezprzewodowy transfer materiału w wysokiej rozdzielczości na ekran telewizora. Działa ona symultanicznie z WiFi, więc pozwala np. na oglądanie filmu bezpośrednio z Internetu na ekranie telewizora. Dodatkowo wykorzystanie technologii Resolution+ umożliwia poprawienie jakości obrazu do parametrów HD w czasie rzeczywistym. Ponadto nowy komputer może spełniać rolę serwera DLNA.

Model Satellite C650 jest propozycją dla użytkowników poszukujących sprzętu w dobrej cenie. Najnowsza Toshiba C650 na polskim rynku pojawi się w drugim kwartale 2010. W zależności od konfiguracji komputery Satellite C650 dostępne będą z procesorami Intel oraz AMD, pamięcią RAM do 8GB, napędem DVD-Super Multi oraz 15,6 calowym ekranem HD z systemem TruBrite. Laptop został wyposażony w płaską klawiaturę, Touch Pad oraz system Gesture Control. Aplikacja Toshiba LifeSpace pomaga planować pracę, dokumentować projekty oraz segregować dokumenty. Obudowa Satellite C650 pokryta jest warstwą black scratch, która chroni przed pozostawianiem odcisków palców oraz zarysowaniem.

Toshiba Satellite L630 to 13-calowy laptop zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach mobilnych korzystających z multimediów. W zależności od konfiguracji komputery Salellite L630 dostępne będą z procesorami Intela, pamięcią RAM do 8GB oraz nagrywarką Blu-Ray. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają złącze gigabitowe, moduł łączności bezprzewodowej oraz Bluetooth.

Model Satellite L630 jest wyjątkowy cienki i waży zaledwie 2.1kg. Został wyposażony m.in. optyczny dysk twardy i czujnik 3D, zabezpiecza dysk przed uszkodzeniem podczas upadku. Pokryty warstwą „black scratch” jest odporny na zarysowania i ślady odcisków palców. Nowy komputer jest wyposażony w standard DLNA, który umożliwia urządzeniom cyfrowym łączenie się z siecią i wymianę danych z innymi urządzeniami. Oprogramowanie Toshiba Media Controller pozwala na swobodny przepływ plików wideo np. z portalu Youtube bezpośrednio na ekran telewizora. Technologia Dolby Advanced Audio zapewnia wysoką jakość dźwięku zarówno przy wykorzystaniu głośników jak i słuchawek. 15-calowy Satellite L650 oraz 17-calowy Satellite L670 oferują wysoką wydajność w przystępnych cenach. Nowe modele zostały skonstruowane w oparciu o procesory Intel Core i3 oraz i5 oraz AMD. Będą wyposażone w pamięć RAM o pojemności do 8GB oraz dyski twarde do 640GB. Konfiguracje obu komputerów będą dostępne ze stacjami Blu-Ray pozwalającymi zapisać na płycie do 50GB danych. Wyświetlanie grafiki będą wspomagały dedykowane karty włącznie z modelem ATI Mobility Radeon HD 5650.