czwartek, 18 lipiec 2024

Panasonic poinformował o pojawieniu się nowej wersji kamkordera AG-AC90. Nowy model AG-AC90A wyposażony jest w obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym, który pracuje w zakresie od szerokiego kąta 29.8 mm (w skali 35 mm) do 383.7 mm. Kamera wyposażona jest w matrycę 3MOS z tylnym podświetleniem BI (back-illuminated sensor) oferującą wysoką rozdzielczość Full-HD. 

Panasonic AG-AC90A 1

  • Nowe funkcje AG-AC90A pozwalają operatorom kamer dysponować polem widzenia, jakością obrazu i formatami plików niezbędnymi do sprostania wysokim wymaganiom produkcji wideo. Dodatkowo trzy pierścienie manualne (ostrość, zoom i przysłona), wejścia audio XLR i interfejs zdalnego sterowania oferują profesjonalny poziom obsługi i rozszerzają możliwości zastosowania kamery - mówi Nela Pertl, European Product Marketing Manager w Panasonic.

Panasonic AG-AC90A 3Kamkorder obsługuje zarówno tryb PS, umożliwiający tworzenie obrazów w rozdzielczości Full HD bez przeplotu, jak i profesjonalny tryb PH. Ponadto możliwe jest wykorzystanie trybu PM, na przykład na użytek treningów sportowych, czy też trybu CS do transmisji sieciowej. AG-AC90A obsługuje karty pamięci „Eye-fi” do transmisji danych na komputer lub na serwer w chmurze za pośrednictwem routera bezprzewodowego, co znacząco usprawnia produkcję.

Panasonic AG-AC90A 4

  •  Kamera ma kilka przydatnych funkcji, takich jak możliwość kopiowania z jednej karty pamięci na drugą (slot-to-slot), zatrzymywania obrazu, funkcję wyświetlania daty i czasu w obrazie, zmienny balans bieli i wiele rodzajów markerów obrazu, które zwiększają funkcjonalność urządzenia, rozszerzając jego możliwe zastosowania - dodaje Nela Pertl.

Kamera AG-AC90A AVCCAM na karty pamięci jest już dostępna u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic. Użytkownicy obecnej wersji AG-AC90 mogą uaktualnić urządzenie za pomocą oprogramowania sprzętowego dostępnego na stronie internetowej Panasonic.