wtorek, 16 lipiec 2024

logo mszf 080Zapraszamy do udziału w XIII Muzealnych Spotkaniach z Fotografią – Międzynarodowym konkursie dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Muzeum w Koszalinie pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego RP oraz ministra edukacji narodowej RP. Termin zgłaszania prac upływa 14 czerwca, a uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i otwarcie wystawy odbędzie się w koszalińskim muzeum 19 września 2013 roku. …

logo mszfZapraszamy do udziału w XIII Muzealnych Spotkaniach z Fotografią – Międzynarodowym konkursie dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Muzeum w Koszalinie pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego RP oraz ministra edukacji narodowej RP. Termin zgłaszania prac upływa 14 czerwca, a uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i otwarcie wystawy odbędzie się w koszalińskim muzeum 19 września 2013 roku.

Aktualny regulamin, fotografie i fotokasty laureatów z lat ubiegłych oraz inne informacje znajdują się na stronie http://www.mszf.px.pl.

W latach 2001–2012 do konkursu przystąpiło ponad cztery tysiące uczniów z Anglii, Białorusi, Francji, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Ukrainy i Słowacji, którzy nadesłali ponad osiemnaście tysięcy zdjęć. W ciągu dwunastu lat przeszło tysiąc sześciuset młodych fotografów, na siedemdziesięciu wystawach, zaprezentowało prace obrazujące twórcze spojrzenie młodego pokolenia na muzea. Oglądać je mogli mieszkańcy wielu miast polskich (m.in. Bydgoszczy, Częstochowy, Kielc, Krakowa, Olsztyna, Radomia, Szczecina, Torunia, Warszawy, Zielonej Góry) i innych krajów europejskich (m.in. Bratysławy, Budapesztu, Kaliningradu, Kowna, Martina, Neubrandenburga, Neumünster, Sankt Petersburga, Trenczyna).

Foto patronuje imprezie od 2004 roku, jest również fundatorem jednej z konkursowych nagród.