czwartek, 18 lipiec 2024

Podczas zbliżających się łódzkich targów Film Video Foto (6-8 kwietnia) Canon zaprezentuje najnowszą ofertę dla profesjonalnych fotografów i filmowców (stoisko 41). Odwiedzający będą także mogli zobaczyć praktyczne wykorzystanie ekosystemu urządzeń – od lustrzanek i obiektywów, po zaawansowane drukarki fotograficzne.
Wśród prezentowanych rozwiązań będą:
• seria obiektywów klasy L o ogniskowej od 11 do 800 mm,
• najnowsza lustrzanka EOS-1DX Mark II i seria EOS 5D,
• obiektywy tilt shift oraz modele EF 16-35 mm, EF 27-70 mm i EF 35 mm
• kamery profesjonalne: XC15, EOS C100 Mark II, EOS C300 Mark II,
• obiektywy Cine, Cine-Servo zoom 18-80 mm
• seria drukarek do zastosowań kreatywnych imagePROGRAF PRO, które zostały stworzone z myślą o zawodowych fotografach, projektantach, grafikach i szkołach artystycznych.

EOS 5D Mark IV
Odwiedzający targi będą mogli także zobaczyć, wydrukowaną w całości na ploterach Canon serii imagePROGRAF, wystawę „Freckles” Agaty Serge – młodej i utalentowanej fotografki portretowej, laureatki m.in. nagrody Portrait Photographer of the Year 2016. Serge specjalizuje się w czarno-białej fotografii portretowej, a prezentowane na wystawie zdjęcia wykonane zostały na lustrzance Canon EOS 6D z obiektywem EF 40mm f/2.8 STM, a następnie wydrukowane na drukarce fotograficznej imagePROGRAF PRO-4000 i nowym papierze Canon Photo Paper Pro Premium Matte.
Pierwszego dnia targów odbędzie się spotkanie z autorką, która opowie o swoich pracach, ulubionych technikach fotograficznych oraz procesie obróbki i wydruku zdjęć w profesjonalnych warunkach.
Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia o godz. 16.00 w festiwalowej Strefie Sztuki.

Artystyczne DNA drukarek imagePROGRAF PRO
Prezentowana w strefie Canon najnowsza seria imagePROGRAF PRO to urządzenia do zastosowań graficznych dla branży kreatywnej i profesjonalnych fotografów. Zupełnie nowy zestaw atramentów wodnopigmentowych Canon LUCIA PRO (zawiera m.in. fotograficzny czarny, fotograficzny szary, matowy czarny) pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty kolorystyczne – zapewnia zwiększoną przestrzeń barwną, płynną gradację kolorów i odporność na zadrapania. Urządzenia doskonale sprawdzają się przy wydrukach czarno-białych. Innowacyjny, bezbarwny tusz Chroma Optimizer zapewnia lepsze odwzorowanie szczegółów w ciemniejszych obszarach, wyjątkowo intensywną czerń i niską ziarnistość wydruków w wysokiej jakości. Fotografowie z pewnością docenią także profesjonalny densytometr, który wyznacza nowe standardy w zakresie pomiarów barw wśród drukarek z tego segmentu.

imagePROGRAF PRO-1000

FVF – mekka profesjonalistów
Targi Film Video Foto to jedna z najważniejszych imprez branży fotograficznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, która od lat przyciąga producentów i dystrybutorów najnowszego sprzętu i akcesoriów audio i wideo-filmowych oraz dostawców zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej. W tym roku FVF świętują swoją 20. rocznicę. Prezentowane tu nowości sprzętowe czołowych producentów mieszają się z warsztatami i wystawami czołowych polskich artystów sztuk wizualnych. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 16 tys. osób, które przez trzy dni miały możliwość zapoznania się z bogatą ofertą ponad 150 wystawców, wzięcia udziału w ponad 100 warsztatach, seminariach i spotkaniach oraz obejrzenia ośmiu wystaw fotograficznych.
Targi Film Video Photo odbędą się w dniach 6-8 kwietnia w Hali Expo, al. Politechniki 4 w Łodzi.