czwartek, 18 lipiec 2024

Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Genesis w Polsce, informuje, że wprowadziła do sprzedaży nowe produkty z linii Base –statyw fotograficzny Genesis Base Mini ABT Kit oraz statyw stołowy Genesis Base T-1. Wszystkie produkty z linii Genesis Base objęte są sześcioletnią gwarancją producenta.

Genesis Base Mini ABT Kit

Genesis Base Mini ABT Kit, mniejszy odpowiednik zestawu ABT Kit, przeznaczony jest do makrofotografii oraz fotografii przyrodniczej. Składa się ze statywu Mini ABT i głowicy kulowej ABH-36. Jest bardzo poręczny i kompaktowy. Został wykonany z aluminium i charakteryzuje się małą wagą, wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, długoletnią żywotnością i nowoczesnym designem. Długość każdej nogi regulowana jest za pomocą 3 zatrzasków. Z kolei kolumna centralna, która w razie potrzeby może zostać odwrócona (do fotografii makro), regulowana jest przy użyciu pierścienia. Gumowe nasadki nóg zapewniają przyczepność statywu na śliskim podłożu.

Genesis Base Mini ABT Kit 1

Genesis Base Mini ABT Kit 2

 

Genesis Base Mini ABT Kit 3

 

Genesis Base Mini ABT Kit 5
Genesis Base Mini ABT Kit 8

Genesis Base Mini ABT 1Głowica kulowa ABH-36 została wykonana z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego, a dzięki obrotowej podstawie ze skalą sprawdzi się podczas panoramowania. Mocowanie szybkozłączki jest kompatybilne ze standardem Arca-Swiss i zostało wyposażone w dwie poziomice. ABH-36 mocowana jest do statywu za pomocą śruby 3/8”. Do zestawu dołączane jest miękkie etui na statyw.

Sugerowana cena detaliczna Genesis Base Mini ABT Kit - 245 zł


Genesis Base T-1  Statyw stołowy

Genesis Base T-1 to lekki i bardzo stabilny statyw stołowy. Został wykonany ze stosowanych w lotnictwie stopów aluminium – dzięki temu jego maksymalny udźwig wynosi aż 50 kg. Wyposażony jest w gwint 1/4", który umożliwia przymocowanie aparatu bądź kamery bezpośrednio na statyw ie, bez konieczności przykręcania głowicy. 

Genesis Base T-1 Mini Table Tripod 2

Genesis Base T-1 Mini Table Tripod 1

Genesis Base T-1 Mini Table Tripod 3

Genesis Base T-1 Statyw stołowy 1Płynna regulację wysokości statywu – od 4,5 cm do 15 cm – pozwala swobodnie, w zależności od potrzeb, dostosować kąt położenia aparatu względem powierzchni. Z kolei opór nastawiania kąta nachylenia nóg statywu regulowany jest za pomocą śrub imbusowych. Gumowe stopki zapewniają przyczepność na każdym podłożu, szczególnie dobrze sprawdzą się na śliskich, często również mokrych, blatach. Genesis Base T-1 będzie niezastąpiony wszędzie tam, gdzie zwykły statyw okaże się za duży. Ponadto, dzięki niskiej wadze i kompaktowym rozmiarom, T-1 może na stałe zagościć w każdej torbie fotograficznej.

Sugerowana cena detaliczna Genesis Base T-1 Statyw stołowy - 90 zł